Wypożyczeni: Mizgała asystuje, Zagłębie wygrywa

Emil Kopański

03.06.2014 13:53

(akt. 21.12.2018 15:18)

Za wypożyczonymi legionistami przedostatni, lub dla niektórych ostatni, weekend ligowy. Po raz kolejny piłkarze wypożyczeni z Łazienkowskiej do innych klubów mogą być mocno rozczarowani. Jako jedyny powody do zadowolenia może mieć Przemysław Mizgała, który asystował przy jedynej bramce dla swojego zespołu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym raportem.

Jakub Szumski (Piast Gliwice*) - Piast zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2, lecz Szumski mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Bartosz Żurek (Cracovia) – Cracovia zremisowała 2:2 z Jagiellonią Białystok. Żurka zabrakło w osiemnastce meczowej.

Aleksander Jagiełło (Lechia Gdańsk) – nie wystąpił w wygranym 2:0 meczu z Górnikiem Zabrze. Rozegrał natomiast 85 minut w meczu rezerw z Kotwicą Kołobrzeg (5:2) i został zmieniony przez Jakuba Kawę.

Patryk Mikita (Widzew Łódź) – Widzew na boisku zremisował z Zagłębiem Lubin 3:3, ale mecz został przerwany. Mikita nie wystąpił w tym spotkaniu, nie zagrał też w rezerwach.

Łukasz Bogusławski (Widzew Łódź) – nie zagrał przeciwko Zagłębiu, a także w rezerwach.

Mateusz Cichocki (Arka Gdynia) – Arka zremisowała 1:1 z Olimpią Grudziądz. Cichocki rozegrał 68 minut i został zmieniony przez Arkadiusza Aleksandra.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – Dolcan przed własną publicznością wygrał 4:2 z Puszczą Niepołomice. Długołęcki rozegrał pełne 90 minut.

Kamil Mazek (Dolcan Ząbki) – pojawił się na murawie w wyjściowym składzie Dolcanu na mecz z Puszczą, a w przerwie zmienił go Łukasz Sierpina.

Tomasz Prejs (Dolcan Ząbki) – cały mecz z Puszczą spędził na ławce rezerwowych.

Marcel Gąsior (GKS Tychy) – GKS zremisował ze swoim imiennikiem z Katowic 3:3. Gąsior zameldował się na murawie dopiero w 82. minucie, zmieniając Mateusza Grzybka.

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki) – Wigry wchodzą na ostatnią prostą na drodze do awansu. W niedzielę suwalczanie rozbili 3:0 zdegradowaną już Concordię Elbląg, lecz Widejko nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) – po zwycięstwie z Siarką Tarnobrzeg 3:1 Pogoń awansowała do I ligi. Stromecki nie przyczynił się do wygranej w tym meczu, pozostając poza kadrą meczową.

Kamil Dankowski (Legionovia Legionowo) – Legionovia jest bardzo bliska utrzymania w II lidze. W niedzielę wygrała z Limanovią Limanowa 3:0, a Dankowski rozegrał pełne 90 minut.

Paweł Wolski (Legionovia Legionowo) – pierwszy raz od dłuższego czasu rozegrał całe spotkanie, lecz nie zachwycił.

Patryk Sokołowski (Olimpia Elbląg) – Olimpia zremisowała w Puławach z tamtejszą Wisłą 1:1. Sokołowski zagrał od pierwszej minuty. W 86. minucie zastąpił go Rafał Pietrewicz.

Maciej Prusinowski (Olimpia Elbląg) – rozegrał 90 minut w meczu z Wisłą.

Kordian Latos (Jarota Jarocin) – nie zagrał w spotkaniu z Rakowem Częstochowa (0:2). Na pewno opuści klub z Jarocina.

Michał Grudniewski (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało 1:0 z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, ale wcześniej straciło szansę na awans do I ligi. Grudniewski w 65. minucie zastąpił Radosława Kursę.

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec) – w 79. minucie meczu z Ostrovią 1909 zmienił Huberta Tylca.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – pojawił się na murawie w wyjściowym składzie Zagłębia na mecz z Ostrovią 1909. W 26. minucie spotkania asystował przy trafieniu Łukasza Matusiaka. Nie rozegrał jednak pełnego spotkania – w 70. minucie jego miejsce na placu gry zajął Tomasz Szatan.

Bartłomiej Czarnecki (Pilica Białobrzegi) – Pilica uległa 1:2 rezerwom łódzkiego Widzewa, a Czarnecki rozegrał 75 minut. Na murawie zastąpił go Zbigniew Obłuski.

Artur Dębiec (Ożarowianka Ożarów Mazowiecki) – Ożarowianka wygrała 1:0 ze Spartą Jazgarzew. Dębiec rozegrał pełne 90 minut.

* - Szumski został sprzedany do Piasta, ale Legia nadal ma możliwość odkupienia bramkarza, więc nadal będziemy śledzić jego sytuację w klubie.