Wypożyczeni: Mizgała strzelił gola dla Zagłebia Sosnowiec

Łukasz Pazuła

27.07.2015 15:40

(akt. 21.12.2018 15:18)

Większość wypożyczonych legionistów rozpoczęło zmagania w Pucharze Polski. Z turniejem pożegnała się już Pogoń Siedlce - drużyna Ernesta Dzięcioła - która przegrała z Arką Gdynia, gdzie bramki strzegł Konrad Jałocha. Gola dla Zagłębia Sosnowiec strzelił Przemysław Mizgała, a debiut w nowym zespole zaliczył Jakub Kosecki.

Henrik Ojamaa (Sarpsborg 08) – Sarpsborg zremisował na swoim stadionie 2:2 z Mjondalen. Ojamaa nie został zgłoszony do kadry meczowej.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) - „Kosa” zadebiutował w 2. Bundeslidze. Jego SV Sandhausen wygrał na wyjeździe 3:1 z Eintrachtem Brunszwik. Wypożyczony skrzydłowy grał 65 minut i otrzymał żółty kartonik.

Łukasz Moneta (Wigry Suwalki) – Górnik Wałbrzych przegrał z Wigrami Suwałki 0:2 w Pucharze Polski. Moneta rozegrał całe spotkanie.

Bartosz Kalinkowski (Wigry Suwałki) – „Kali” również zagrał w owym spotkaniu. Zagrał 90 minut.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – W Pucharze Polski Dolcan rozgromił swojego pierwszego rywala 4:0 (ROW Rybnik). Bajdur na boisku był obecny przez 75 minut.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – Wieteska nie zagrał w pucharowym meczu.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry wygrał na wyjeździe po rzutach karnych w pucharowym meczu z ŁKS-em Łomża. Gąsior zagrał 120 minut i zobaczył żółtą kartkę. – Jesteśmy zadowoleni z Marcela. Dlatego też chcieliśmy podpisać z nim umowę na kolejny rok. Wcześniej już pokazał się u nas z dobrej strony, dlatego cieszymy się, że pozostał – powiedział naszemu serwisowi Ireneusz Mamrot trener głogowskiej drużyny.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało po rzutach karnych z Wisłą Puławy w Pucharze Polski. W regulaminowym czasie gry tablica świetlna pokazywała wynik 2:2. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc potrzebny był konkurs jedenastek. Arak zagrał 65 minut, został zmieniony przez Michała Fidziukiewicza. - Przede wszystkim była to dla nas bardzo fajna próba charakteru przed inauguracją ligi i uważam, że ten test zaliczyliśmy pozytywnie. Ta dzisiejsza pogoda była wymarzona do gry w piłkę, ale nie mieliśmy szczęścia pod bramką, bo graliśmy bardzo dobrze, stwarzaliśmy sytuacje, ale piłka nie chciała wpaść do siatki – powiedział wypożyczony napastnik.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mizgała rozpoczął mecz w podstawowym składzie. Strzelił gola i w 81. minucie spotkania zszedł z boiska. Zastąpił go Tomasz Margol.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka wyeliminowała Pogoń Siedlce z Pucharu Polski wygrywając z nią 4:1. Jałocha zadebiutował w drużynie. Rozegrał pełne spotkanie. Dzień później gdynianie rozegrali sparing, ale wypożyczony bramkarz nie zagrał w tym starciu.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) - Dzięcioł zagrał w pucharowym starciu przeciwko Arce Gdynia. Na murawie pojawił się w 75. minucie spotkania, zastępując Sebastiana Krawczyka. Sędzia upomniał go żółtą kartką.