Wypożyczeni: Mustafajew zadebiutował w I lidze

22.08.2022 11:00

(akt. 22.08.2022 01:50)

W poprzednim tygodniu Ramil Mustafajew (Stal Rzeszów) zadebiutował w I lidze, a Kacper Imiołek pierwszy raz znalazł się w wyjściowym składzie Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego (dotychczas) legionisty.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal przegrała 0:4 z Piastem w Gliwicach. Ciepiela znalazł się poza kadrą meczową, ponieważ w trakcie spotkania z Lechem Poznań (1. kolejka) doznał złamania piątej kości śródstopia. Zawodnik stopniowo wraca do zdrowia.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak wygrał na wyjeździe 1:0 z Zagłębiem Lubin. Kobylak oglądał rywalizację z ławki rezerwowych, w bramce gości stanął Filip Majchrowicz.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy/prawy obrońca; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Klub z Rzeszowa przegrał 1:2 w Niecieczy z Bruk-Betem. Mustafajew wszedł na murawę w 81. minucie, zmienił Andreję Prokicia i zadebiutował w I lidze. Moment później dopadł do piłki po lewej stronie pola karnego, po czym oddał skuteczny strzał z lewej nogi, z 6. metra, pod poprzeczkę. Radość nie trwała jednak długo, bo gol nie został uznany z powodu spalonego.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik przegrał na wyjeździe 1:2 z Chojniczanką Chojnice. Pierzak pojawił się na boisku w 71. minucie, zastąpił Dawida Tkacza.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń przegrała na wyjeździe 2:3 z KKS-em Kalisz. Kikolski zagrał cały mecz.

Tracił bramki z 9., a także 2-krotnie z 16. metra. Przy pierwszym i trzecim golu nie miał zbyt wiele do powiedzenia (strzały w lewy, górny róg), a przy drugim (zza "szesnastki") nie zdołał wyłapać piłki, która tuż przed nim wpadła w kozioł. Przed przerwą młodzieżowiec pokazał się z dobrej strony, broniąc uderzenie Michała Boreckiego.

Kacper Imiołek (lewy obrońca; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń zagrała dwa mecze o stawkę w poprzednim tygodniu i dwukrotnie zremisowała – 1:1 z Pilicą Białobrzegi (środa; wyjazd) i 2:2 z Olimpią Zambrów (niedziela; dom). W pierwszym spotkaniu Imiołek pojawił się na boisku tuż po przerwie, a w drugim grał od 1. do 81. minuty (debiut w wyjściowym składzie), wówczas zmienił go Bartosz Widejko, były piłkarz Legii II.

Jeśli chodzi o rywalizację w Białobrzegach, to "Imioł" mógł mieć asystę. W 72. minucie bardzo dobrze dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, wypatrzył Kacpra Łosia, który przyjął piłkę prawą nogą, uderzył lewą, lecz bramkarz Pilicy udanie interweniował po płaskim strzale z 9. metra (od 1:40:26 na poniższym filmie). Co więcej, zawodnik z rocznika 2003 wywalczył dwa rzuty rożne (po wcześniejszych, zablokowanych zagraniach), po przerwie przeciął górne podanie na prawe skrzydło, a po godzinie gry uprzedził Oskara Wojtysiaka, byłego piłkarza "Wojskowych", na połowie Pogoni, na wysokości koła środkowego.

W spotkaniu z Olimpią pokazał się z niezłej strony w defensywie. Pierwsze brawa od kibiców zebrał w 7. minucie, gdy wykonał wślizg i wyłuskał piłkę spod nóg rywala w bocznym sektorze boiska, na własnej połowie. Imiołek dał o sobie też znać między 50. a 53. minutą, gdy miał dwie bardzo udane interwencje w obronie. Najpierw zastopował przeciwnika, który chciał go minąć na prawej flance, doskoczył do futbolówki i wywalczył aut, z kolei na początku drugiej akcji miał stratę, ale szybko się zrehabilitował, zatrzymując piłkarza gości skutecznym wślizgiem.