News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Ostateczne rozstrzygięcia

Łukasz Pazuła

06.06.2016 10:43

(akt. 21.12.2018 15:18)

W ubiegły weekend odbyła się ostatnia kolejka pierwszej ligi. To oznacza, iż wszyscy wypożyczeni legioniści zakończyli sezon. Arka Gdynia awansowała do Ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec zajęło ostatnie miejsce na podium, Chrobry Głogów ulokował się na piątej lokacie, Wigry Suwałki znalazły się na dziesiątym miejscu w tabeli, a Pogoń Siedlce uniknęła gry w barażach o utrzymanie. Zapraszamy na nasz raport.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Koniec rozgrywek. „Kosa” wróci do Legii i pojedzie razem z mistrzami Polski na obóz do Warki.

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – Koniec rozgrywek. Piech nie zostanie wykupiony przez AEL, ale kilka klubów cypryjskich, bardzo chciałoby mieć napastnika w swojej drużynie.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Wigry wygrały 2:1 z Olimpią Grudziądz u siebie i zajęły dziesiątą lokatę w tabeli pierwszej ligi. Kalinkowski grał 86 minut i został zmieniony przez Kamila Zapolnika. „Kali” otrzymał w tym spotkaniu żółtą kartkę.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Kozak na boisku przebywał przez 83 minuty. Pomocnika zastąpił Damian Gąska.

Michał Bajdur (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało u siebie 2:1 z Zawiszą Bydgoszcz i zajęło trzecie miejsce w tabeli. Bajdur całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Arak w spotkaniu z Zawiszą grał przez 58 minut. W jego miejsce wszedł Michał Fidziukiewicz.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – „Barry” zaliczył pełne 90 minut z Zawiszą.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry zremisował na wyjeździe 1:1 z Arką Gdynia. Głogowianie zajęli więc piąte miejsce w pierwszej lidze. Gąsior zagrał cały mecz i został upomniany przez sędziego żółtą kartką.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń wygrała 1:0 na własnym stadionie z Chojniczanką Chojnice i zajęła czternastą lokatę w tabeli. Dzięcioł cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) –  Arka została najlepszą drużyną pierwszej ligi. Remis z Chrobrym nie zmienił jej sytuacji w tabeli. Cały mecz przeciwko głogowianom zagrał Jałocha.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch również zaliczył pełne 90 minut gry.