Wypożyczeni: Piech wraca po kontuzji i od razu strzela gola

Łukasz Pazuła

11.05.2015 11:34

(akt. 21.12.2018 15:18)

Wypożyczeni legioniści zaliczyli mały progres w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Gole dla swoich drużyn strzelali Arkadiusz Piech i Jakub Arak. Ten pierwszy wrócił do składu GKS-u Bełchatów po kontuzji. Zagłębie Sosnowiec zaś prowadziło 2:0 z Górnikiem Wałbrzych, ale nie zdołało wygrać swojego spotkania.

Henrik Ojamaa (Sarpsborg 08) – Sarpsborg  wygrało 3:0 z Haugesund na swoim obiekcie. Ojama zagrał od 66. minuty i zaliczył asystę przy trzecim golu.

Arkadiusz Piech (GKS Bełchatów) – Piech rozegrał pierwszy mecz po kontuzji i od razu strzelił gola w starciu z Cracovią. GKS Bełchatów dzięki jego bramce wywiozło z Krakowa jeden punkt, ponieważ spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. – Arek potwierdził po raz kolejny, że jest ważnym zawodnikiem i nie chodzi tylko o strzelanie goli. Jego agresywny charakter bardzo nam pomaga. Często daje drużynie impuls i to w takim momencie, gdy wydawało się, że jest już trudno o pozytywną reakcję – powiedział Marek Zub trener „Brunatnych”.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Olimpia przegrała na wyjeździe z GKS-em Katowice. W 56. minucie spotkania „Kura” zastąpił na placu gry Michała Łabędzkiego. Pod koniec spotkania wypożyczony legionista otrzymał żółtą kartkę.

Michał Kopczyński (Wigry Suwałki) – Wigry zremisowały w Byczynie grając przeciwko Widzewowi Łódź 2:2. „Kopa” rozegrał jedynie 30 minut, zmienił go Daniel Michałowski.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Moneta w meczu z Widzewem zagrał 64 minuty.

Mateusz Cichocki (Dolcan Ząbki) – Dolcan Ząbki przegrał z Chrobrym Głogów 0:2 po wyjątkowo ostrym meczu. Sędzia w tym spotkaniu pokazał trzy czerwone kartki. Dwie dla gospodarzy i jedną dla zwycięzców. Cichocki zagrał 90 minut.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – Długołęcki cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Bajdur w 63. minucie meczu został zmieniony tradycyjnie przez Sebastiana Bartlewskiego.

Patryk Mikita (Dolcan Ząbki) – Mikita w 62. minucie spotkania zastąpił na murawie Adriana Łuszkiewicza.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Gąsior w 78. minucie meczu zmienił strzelca pierwszego gola Stepana Hirskyja.

Jan Grzesik (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała 1:4 z GKS-em Tychy na wyjeździe. Wypożyczony obrońca zagrał pełne spotkanie.

Bartosz Żurek (Znicz Pruszków) – Znicz przegrał na wyjeździe 0:1 z Limanovią Limanowa. Żurek na boisko wbiegł w 65. minucie, zmienił Krzysztofa Kopcińskiego.

Konrad Budek (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie Sosnowiec zremisowało u siebie 2:2 z Górnikiem Wałbrzych. Budek przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Arak zagrał cały mecz i strzelił gola, który otworzył wynik spotkania.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mizgała pojawił się na murawie w 69. minucie meczu, zmienił Tomasza Szatana. - Wygrywaliśmy 2:0 i myśleliśmy chyba, że wynik jest już ustawiony. Do tej pory wyglądało to tak, że musieliśmy gonić, a dzisiaj wygrywaliśmy. Niestety, straciliśmy dwie bramki i stąd remis. Mam wrażenie, że po strzeleniu pierwszej bramki lekko oddaliśmy inicjatywę. Trudno powiedzieć, jaka była tego przyczyna. Może psychicznie lekko siedliśmy, może też za bardzo uwierzyliśmy, że mamy zwycięstwo w kieszeni. Wszedłem przy stanie 2:1. Miałem przytrzymać troszeczkę piłkę z przodu, może strzelić bramkę i skończyć ten mecz. Górnik mocno atakował, a my chyba w drugiej połowie nie stworzyliśmy żadnej groźnej sytuacji i to martwi, jeżeli chcemy grać o awans. Mimo wszystko cieszmy się z tego remisu, bo w poprzedniej rundzie takie mecze przegrywaliśmy – powiedział wypożyczony legionista.

Mikołaj Smyłek (Legionovia Legionowo) – Legionovia zremisowała 1:1 z Nadwiślan Górą. Smyłek nie zagrał w tym spotkaniu.

Kamil Dankowski (Legionovia Legionowo) – Dankowski na murawie pojawił się w 89. minucie.

Marcin Stromecki (Legionovia Legionowo) – Stromecki nie zagrał w tym meczu.

Sebastian Szerszeń (OKS Start Otwock) – Sokół Aleksandrów Łódzki wygrał z drużyną Szerszenia. Wypożyczony legionista zagrał cały mecz i otrzymał żółtą kartkę.