Wypożyczeni: Pierwsza ligowa bramka Maticia

Łukasz Pazuła

05.09.2016 09:31

(akt. 21.12.2018 15:18)

Jarosław Niezgoda i Ernest Dzięcioł zostali wypożyczeni z Legii do innych klubów. Napastnik dołączył do Ruchu Chorzów. Snajper zdążył zagrać w krótkim sparingu swojego nowego zespołu i strzelił cztery gole. Obrońca natomiast zasilił Legionovię Legionowo. Defensor zadebiutował w oficjalnym starciu legionowskiej drużyny. Jego Legionovia przegrała z Odrą Opole 1:3. Ponadto w ubiegłym tygodniu na listę strzelców w oficjalnym meczu wpisał się Tin Matić. To pierwsza ligowa bramka Chorwata w tym sezonie.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka podczas przerwy na mecze reprezentacji rozegrała dwa sparingi. Gdynianie wygrali na wyjeździe 5:0 z Orkanem Rumia oraz 7:0 z Kaszubią Kościerzyna. „Jao” w pierwszym spotkaniu grał całą pierwszą połowę, a w drugim starciu zaliczył 67 minut.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch w obydwu spotkaniach grał po jednej połowie i strzelił po dwa gole. Dodatkowo w starciu z Kaszubią nie wykorzystał rzutu karnego.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast nie rozegrał żadnego meczu w poprzednim tygodniu.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Chorzowianie uświetnili 70-lecie Racławii Racławice Śląskie. Ruch zagrał sparing z drużyną, która występuje w lidze okręgowej. . „Niebiescy” pokonali rywali aż 15:0. Spotkanie trwało godzinę. Niezgoda zszedł z boiska w 39. minucie mając cztery bramki na koncie. Zastąpił go Michał Walski.

Alban Sulejmani (Pogoń Siedlce) – Spotkanie Pogoni z Bytovią Bytów odbędzie się 6 września.

Rafał Makowski (Pogoń Siedlce) – Jak wyżej.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Karbowiak wystąpił w meczu rezerw. Stomil II Olsztyn wygrał 3:0 z Mamrami Giżycko. Wypożyczony pomocnik zagrał całe spotkanie i strzelił gola.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry przegrały na wyjeździe 1:2 z GKS-em Tychy. Kozak nie wystąpił w tym spotkaniu, ponieważ został powołany do reprezentacji Polski do lat 20. Skrzydłowy nie zagrał w meczu kadry przeciwko Szwajcarii. - Nikt wcześniej nie oglądał Miłosza w meczu, a wraz z dobrą formą nagle przyszło powołanie. Nie chodzi o to, że ja nie chcę puścić swojego zawodnika na kadrę. Chodzi o wzajemny szacunek, by te powołania były odpowiednio wcześnie konsultowane z trenerami klubów – twierdzi trener suwalczan. – Przebadaliśmy Miłosza i wiemy, że potrzebuje odpoczynku. Jest młody i nie może być tak mocno eksploatowany -  dodaje Dominik Nowak.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało na wyjeździe 4:1 ze Zniczem Pruszków. „Barry” został jednak powołany do reprezentacji Polski do lat 20. Pomocnik zagrał w zremisowanym przez Polaków spotkaniu ze Szwajcarią (2:2). Bartczak zaliczył pełne 90 minut gry.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski zagrał cały mecz ze Zniczem. Obrońca wybił kilka razy piłkę dośrodkowaną w jego pole karne. Dodatkowo dwa razy zapędził się pod bramkę rywala, ale za pierwszym razem był na spalonym, a za drugim skiksował oddając strzał.

Konrad Handzlik (Zagłębie Sosnowiec) – Handzlik został powołany do reprezentacji Polski do lat 19. Zawodnik wystąpił w pierwszym sparingu ze Słowenią. „Biało-czerwoni" zremisowali to spotkanie 0:0.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski zagrał cały mecz ze Zniczem. Bramkarz dostał żółtą kartę, niedługo po tym jak stracił bramkę. Golkiper sfaulował poza polem karnym strzelca gola dla pruszkowian – Adriana Paluchowskiego.

Tin Matić (Zagłębie Sosnowiec) – Matić zagrał cały mecz ze Zniczem. Napastnik otworzył wynik spotkania strzelając gola w 16. minucie. Snajper już wcześniej mógł wpisać się na listę strzelców, ale po jego uderzeniu futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia przegrała u siebie 1:3 z Odrą Opole. Pomocnik zaliczył 77 minut i został zmieniony przez Dzięcioła.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł pojawił się na murawie w 78. minucie w spotkaniu z Odrą. Obrońca zmienił Madeńskiego. Był to debiut wypożyczonego defensora w nowym zespole.