Wypożyczeni: Pierwsze czyste konto Jałochy

Łukasz Pazuła

25.07.2016 18:09

(akt. 21.12.2018 15:18)

Zespoły z pierwszej ligi w ubiegłym tygodniu rozegrały mecze w ramach I rundy Pucharu Polski. Tylko Pogoń Siedlce, drużyna Albana Sulejmaniego, przegrała swoje spotkanie i odpadła z rozgrywek. W Ekstraklasie natomiast piłkarze, którzy zostali wypożyczeni z Legii odnieśli zwycięstwo w ligowych potyczkach. Piast Michała Masłowskiego pokonał Wisłę Płock 2:1, a Arka Gdynia Konrada Jałochy i Mateusza Szwocha pewnie zwyciężyła z Wisłą Kraków 3:0. Legijny golkiper zachował czyste konto.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka wygrała 3:0 z Wisłą Kraków. Jałocha zagrał pełne 90 minut i zachował czyste konto. Bramkarz zaliczył kilka interwencji przy uderzeniach rywali.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch w meczu z Wisłą zagrał 71 minut. Wypożyczonego legionistę zmienił Adam Marciniak.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast wygrał 2:1 z Wisłą Płock. Masłowski pojawił się na murawie w 61. minuciespotkania, zmienił Gerarda Badię.

Filip Karbowy (Miedź Legnica) – Miedź w ubiegłym tygodniu mierzyła się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów w I rundzie Pucharu Polski. Zespół Karbowego wyeliminował „Brunatnych” po rzutach karnych (1:1 k. 6:7). Legionista nie wystąpił w tym starciu.

Alban Sulejmani (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała na wyjeździe 1:2 po dogrywce z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w I rundzie Pucharu Polski. Sulejmani nie zagrał w tym spotkaniu. Wypożyczony legionista zaliczył natomiast 150 minut w dwóch sparingach, które rozegrała siedlecka drużyna w zeszłym tygodniu (3:0 ŁKS 1926 Łomża, 7:0 Podlasie Sokół Podlaski).

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Stomil wygrał na wyjeździe z ROW 1964 Rybnik 3:1. Karbowiak zadebiutował w olsztyńskim zespole. Na murawie pojawił się w 81. minucie spotkania, zmienił Grzegorza Lecha.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry zwyciężyły ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 w I rundzie Pucharu Polski. Kozak biegał po murawie przez 70 minut, został zastąpiony przez Łukasza Wrońskiego.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało 3:0 na wyjeździe z Legionovią Legionowo w I rundzie Pucharu Polski. Bartczak zagrał cały mecz.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski cały mecz z Legionovią przesiedział na ławce rezerwowych.

Konrad Handzlik (Zagłębie Sosnowiec) – Handzlik cały mecz z Legionovią przesiedział na ławce rezerwowych.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski nie znalazł się w kadrze zespołu na mecz z Legionovią.

Tim Matić (Zagłębie Sosnowiec) – Matić w spotkaniu z Legionovią grał przez 62. minuty. Został zmieniony przez Wojciecha Łuczaka. Napastnik Zagłębia był bliski zdobycia bramki, ale po jego uderzeniu futbolówka wylądowała na poprzeczce.

Mateusz Szwoch był pierwszym uczestnikiem nowej edycji Turbokozaka.