News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Pierwszy gol Rosołka w I lidze, bramka i asysta Lisowskiego

01.03.2021 11:00

(akt. 01.03.2021 11:11)

W poprzednim tygodniu pierwszego gola w I lidze strzelił zawodnik Arki Gdynia, Maciej Rosołek. Bramkę i asystę dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki zdobył Mateusz Lisowski. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001) – Arka wygrała u siebie 1:0 z GKS-em Jastrzębie w 18. kolejce I ligi. Jedynego gola, w 12. minucie, strzelił Rosołek. Młodzieżowiec dopadł do zagrania z głębi pola, wykorzystał błąd golkipera – który minął się z piłką na 18. metrze – wbiegł w pole karne i skierował futbolówkę do pustej bramki. Kolejna akcja z udziałem 19-latka? Tuż przed przerwą otrzymał podanie na 5. metrze, ale w ostatniej chwili został uprzedzony przez obrońcę. Pod koniec spotkania został dobrze wypuszczony, ale przegrał pojedynek z Mariuszem Pawełkiem. W końcówce pierwszej połowy napastnik został napomniany żółtą kartką. W 90. minucie zastąpił go Kacper Skóra. - Cieszę się, że pierwszą oficjalną bramkę zdobyłem już w pierwszym ligowym meczu. Mam nadzieję, że będę to kontynuował – mówił "Rosi", w rozmowie z klubowymi mediami.

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) – Chrobry zremisował 2:2 w Kielcach z Koroną. Niski obserwował mecz z ławki rezerwowych.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak zremisował na wyjeździe 1:1 z Widzewem Łódź. Kochalski bronił dostępu do bramki od pierwszej do ostatniej minuty. Przy akcji bramkowej rywali, "Kochal" wybronił sytuacyjny strzał Marcina Robaka, ale przy dobitce Patryka Muchy był bezradny.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01), Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS wygrał 2:1 z Odrą w I lidze. Matuszewski rozegrał cały mecz na lewej obronie, a Nawotka wszedł na boisko w 82. minucie.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Puszcza przegrała na wyjeździe 1:2 z Resovią. Kobylak oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98), Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia zwyciężyła 1:0 KKS Kalisz w II lidze. Waniek nie został powołany na mecz, z kolei Sobiecki pojawił się na murawie w 90. minucie.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz przegrał u siebie 1:2 z Wigrami Suwałki w rozgrywkach II ligi. Grudziński rozegrał całe spotkanie.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń zwyciężyła 2:1 Błoniankę Błonie. Lisowski zdobył pierwszą bramkę w sobotnim meczu. Skrzydłowy dopadł do piłki po lewej stronie pola karnego, a następnie oddał strzał z 3. metra, z lewej nogi, i pokonał bramkarza. Młodzieżowiec miał też asystę przy drugim trafieniu dla klubu z Grodziska Mazowieckiego. Dośrodkował z rzutu rożnego na 7.metr, na środek pola karnego, a Kacper Gzieło skutecznie główkował. Rozegrał cały mecz.

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) - Wólczanka przegrała 0:1 z Wisłą Puławy w 22. kolejce III ligi. Czady zabrakło w kadrze na sobotnie spotkanie.

Czy pamiętasz tych piłkarzy. Cz. 1.

1/15 Zagrał 14 razy w reprezentacji Polski, obrońca, ale w Legii spędził tylko pół roku, nie zagrał w oficjalnym meczu, a w sparingu dostał czerwoną kartkę chwilę po wejściu na boisko.