News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Pierwszy gol Szwocha w Ekstraklasie

Łukasz Pazuła

27.02.2017 09:25

(akt. 21.12.2018 15:17)

Mateusz Szwoch zaliczył bardzo dobry występ przeciwko Koronie Kielce. Pomocnik najpierw wypracował rzut karny, którego nie wykorzystał Marcus da Silva. Później „Szwochinho” sam zdobył bramkę z jedenastki. W doliczonym czasie gry Dominik Hofbauer dobijał jeszcze jego strzał i trafił do siatki. Wśród zawodników, którzy rozgrywali sparingi gola strzelił jedynie Miłosz Kozak.

Steeven Langil (Waasland-Beveren) – Waasland-Beveren wygrał na wyjeździe 2:1 z KV Kortrjik. Langil zagrał cały mecz i w 54. minucie otrzymał żółtą kartkę.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka w ubiegłym tygodniu rozegrała dwa mecze ligowe. Gdynianie najpierw w poniedziałek przegrali na wyjeździe 0:1 z Zagłębiem Lubin. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Filip Starzyński z kontrowersyjnego rzutu karnego. Beniaminek Lotto Ekstraklasy odbił sobie swoje niepowodzenie w piątek pokonując u siebie 4:1 Koronę Kielce. Jałocha w obu spotkaniach zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch zarówno w meczu z Zagłębiem jak z i Koroną zagrał pełne 90 minut. Z kielczanami „Szwochinho” wypracował bramkę (jego strzał dobijał Dominik Hofbauer, wcześniej pomocnik wywalczył rzut karny, ale Marcus da Silva nie strzelił gola z jedenastu metrów) oraz sam strzelił gola pewnie egzekwując jedenastkę. To pierwsze w karierze trafienie wypożyczonego legionisty w ekstraklasie. - Fajnie, że  strzeliłem swojego pierwszego gola w ekstraklasie. Pewnie ten mecz zapadnie mi dłużej w pamięć niż pozostałe. Jednakże teraz zbliżają się kolejne mecze i dalej chcę podtrzymać dobrą dyspozycję. Może w przyszłości uda mi się zdobyć jeszcze kilka bramek - powiedział nam rozgrywający „Arkowców”.

Michał Masłowski (Piast Gliwice)
– Piast przegrał na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 0:1. Masłowski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch swoje spotkanie rozegra dopiero w poniedziałek o godzinie 18:00. Chorzowianie zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Stomil zremisował bezbramkowo z Olimpią Zambrów w sparingu. Karbowiak na murawie pojawił się w 63. minucie spotkania.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry wygrały 4:0 z Gandzasarem Kapan. Kozak na boisku pojawił się w drugiej połowie. Pomocnik strzelił gola.

Adam Ryczkowski (Wigry Suwałki) – Ryczkowski zagrał całą pierwszą połowę w sparingu z Gandzasarem.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie rozegrało dwa sparingi w ubiegłym tygodniu. Co ciekawe oba mecze odbyły się jednego dnia. Sosnowiczanie najpierw zremisowali 2:2 z GKS-em Tychy, a potem przegrali 0:2 z Polonią Bytom. Bartczak zagrał cały mecz z tyszanami.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski zagrał cały mecz z Polonią.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski zagrał cały mecz z GKS-em.

Konrad Michalak (Zagłębie Sosnowiec) – Michalak zagrał cały mecz z Polonią.

Mateusz Wieteska (Chrobry Głogów) – Chrobry wygrał na wyjeździe 1:0 z GKS-em Katowice. Wieteska zagrał cały mecz.

Michał Suchanek (Chojniczanka Chojnice) – Chojniczanka nie rozegrała żadnego sparingu w zeszłym tygodniu.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń wygrała 2:1 ze Stalą Stalowa Wola. Szrek zagrał w tym sparingu przez 74 minuty.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia rozegrała dwa sparingi w ubiegłym tygodniu. Najpierw wygrała 2:0 z Wisłą Puławy, a następnie zremisowała 1:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Madeński w jednym i drugim meczu zanotował po 45 minut.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł w meczu z Wisłą zagrał przez pół godziny, a w sparingu ze Świtem zaliczył całą jedną połowę.

Michał Trąbka (Rozwój Katowice) – Rozwój rozegrał trzy sparingi w ubiegłym tygodniu. Katowiczanie pokonali 4:0 Gwarek Ornontowice, 4:0 Unię Tarnów oraz zremisowali 1:1 z BKS-em Stalą Bielsko-Biała. Trąbka zagrał jedną połowę z ornontowianami. Zanotował również występ z bielszczanami.