Wypożyczeni: Remis w meczu na szczycie

Emil Kopański

04.11.2013 15:00

(akt. 21.12.2018 15:18)

Miniony tydzień nie był udany zwłaszcza dla legionistów wypożyczonych do innych klubów T-Mobile Ekstraklasy. Sromotnej klęski doznało Podbeskidzie Bielsko-Biała, z ławki rezerwowych nie wstał natomiast piłkarz Cracovii, Bartosz Żurek. Sporo ożywienia do gry swoich zespołów wnieśli wchodzący w drugiej połowie Kamil Mazek i Paweł Wolski. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym raportem.

Jakub Szumski (Piast Gliwice *) – cały mecz z Pogonią Szczecin (0:4) spędził na ławce rezerwowych.

Damian Zbozień (Piast Gliwice *) – w meczu z Pogonią rozegrał pełne 90 minut. Dwukrotnie faulował, dwa razy posyłał dłuższe podania.

Bartosz Żurek (Cracovia) – nie podniósł się z ławki rezerwowych ani w meczu z Koroną Kielce (1:2), ani z Górnikiem Zabrze (1:0).

Kamil Kurowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – nie wystąpił z przegranym 0:4 meczu ze Śląskiem Wrocław.

Aleksander Jagiełło (Podbeskidzie) – w 59. minucie meczu ze Śląskiem zmienił Franka Adu Kwame. Zdołał posłać jedynie jedno dłuższe podanie.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – rozegrał pełne 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Kolejarzem Stróże. Zaliczył poprawny występ.

Kamil Mazek (Dolcan) – w 58. minucie spotkania z Kolejarzem zmienił Pawła Tarnowskiego. Wniósł wiele ożywienia do gry zespołu Roberta Podolińskiego, często wręcz ośmieszając obrońców ze Stróż. Niestety, koledzy nie potrafili sfinalizować jego akcji.

Tomasz Prejs (Dolcan) – nie zagrał w meczu z Kolejarzem.

Konrad Jałocha (Chojniczanka Chojnice) – trener Mariusz Pawlak konsekwentnie stawia na Rafała Misztala. Jałocha musi zadowolić się funkcją rezerwowego.

Michał Bajdur (Kolejarz Stróże) – nie wystąpił w spotkaniu z Dolcanem.

Marcel Gąsior (GKS Tychy) – GKS zremisował na wyjeździe z Okocimskim KS Brzesko 0:0. Gąsior zagrał zaledwie trzy minuty, zastępując Dawida Dzięgielewskiego.

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki) – Wigry zremisowały w meczu na szczycie II ligi wschodniej z Pogonią Siedlce 1:1. Bramka dla Pogoni padła po dośrodkowaniu Samuelsona Odunki, który zagrał ją ze strony Widejki. Otrzymał też żółtą kartkę za bezsensowne odepchnięcie Mariusza Dzienisa. Na plus wypożyczonemu z Legii obrońcy zaliczyć można kilka dobrych, mocnych dośrodkowań w pole karne siedlczan. W 75. minucie zmienił go Dawit Makaradze.

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec) – w 81. minucie meczu z Rakowem Częstochowa (2:0) zmienił Huberta Tylca.

Bartłomiej Czarnecki (Zagłębie Sosnowiec) – nie wyszedł na boisko w spotkaniu z Rakowem.

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) – z mieszanymi uczuciami z boiska po meczu z Wigrami Suwałki (1:1) mógł schodzić Stromecki. Na minus zapisać mu trzeba niepotrzebny faul na skraju własnego pola karnego. Z drugiej strony, zanotował kluczowe podanie do Samuelsona Odunki, po którego wrzutce piłkę do własnej bramki skierował Kamil Lauryn. W 89. minucie Stromeckiego zastapił Bartosz Kaszubowski.

Kamil Dankowski (Legionovia) – nie zagrał w meczu z Radomiakiem Radom (2:2).

Kordian Latos (Legionovia) – podobnie jak Dankowski, nie wystąpił w Radomiu.

Paweł Wolski (Legionovia) – spotkanie z Radomiakiem zaczął na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w 82. minucie, przy stanie 1:2 i wniósł sporo ożywienia w poczynania Legionovii. To po faulu na nim sędzia podyktował rzut wolny, po którym padła wyrównująca bramka.

• - Szumski i Zbozień zostali sprzedani do Piasta, ale mają wpisaną w kontrakt klauzulę pozwalająca Legii na ich odkupienie. Dlatego też będzie cały czas śledzili ich losy.