Wypożyczeni: Rozregulowane celowniki

Łukasz Pazuła

24.04.2017 08:42

(akt. 21.12.2018 15:17)

Wypożyczeni legioniści grający w Lotto Ekstraklasie popisywali się wyjątkową nieskutecznością w ubiegły weekend. Żaden nie zdobył bramki, choć okazji nie brakowało. Najwięcej sytuacji zmarnował Michał Masłowski, który aż cztery razy oddawał strzały na bramkę Jagiellonii Białystok. Zapraszamy na nasz cotygodniowy raport.

Steeven Langil (Waasland-Beveren) – Waasland wygrał na wyjeździe 3:2 z Lierse SK. Langil nie znalazł się w kadrze meczowej.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka zremisowała u siebie 1:1 z Wisłą Płock. Jałocha zagrał całe spotkanie. Golkiper gdynian nie miał dużo pracy, ale jak musiał interweniować to, to robił. W doliczonym czasie gry jednak skapitulował. Z rzutu karnego pokonał go Jose Kante. „Jao” wyczuł intencje strzelca, lecz Hiszpan uderzył pewnie i wypożyczony legionista nie miał szans. Skrót zobaczycie tutaj.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch zagrał cały mecz z Wisłą Płock. Pomocnik oddał jeden groźny strzał głową na bramkę wiślaków, ale jego uderzenie obronił Seweryn Kiełpin.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast przegrał u siebie 0:1 z Jagiellonią Białystok. Masłowski był najaktywniejszym zawodnikiem wicemistrzów Polski. W pierwszej połowie oddał dwa strzały na bramkę „Jagi”, ale obie próby były niecelne. Raz huknął z dystansu, a później strzelił z przewrotki. W drugiej odsłonie spotkania „Masło” zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem, a pod koniec starcia trafił w poprzeczkę. Pomocnik rozegrał pełne 90 minut. Skrót zobaczycie tutaj.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch przegrał 0:3 z Lechem Poznań. Niezgoda zmarnował bardzo dobrą sytuację na początku meczu. Wypożyczonego legionistę w 60. minucie zmienił Jakub Arak. Skrót zobaczycie tutaj.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Rezerwy Stomilu przegrały z Tęczą Biskupiec 0:2. Karbowiak zagrał całe spotkanie.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry bezbramkowo zremisowały na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Kozak całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Adam Ryczkowski (Wigry Suwałki) – Ryczkowski całe spotkanie z Górnikiem przesiedział na ławce rezerwowych.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie przegrało na wyjeździe 1:3 z Olimpią Grudziądz. Bartczak na boisku zameldował się w 82. minucie. Zmienił Michalaka.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski zagrał cały z Olimpią. Obrońca otrzymał żółtą kartkę.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski nie znalazł się w kadrze na mecz z Olimpią.

Konrad Michalak (Zagłębie Sosnowiec) – Michalak w 82. minucie został zmieniony przez Bartczaka.

Mateusz Wieteska (Chrobry Głogów) – Chrobry przegrał na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 0:1. Wieteska zagrał cały mecz.

Michał Suchanek (Chojniczanka Chojnice) – Chojniczanka wygrała na wyjeździe 2:1 z Pogonią Siedlce. Suchanek nie znalazł się w kadrze meczowej.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Szrek zagrał cały mecz Chojniczanką.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Madeński cały czas zmaga się z urazem. W środę przejdzie operację.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Legionovia przegrała 1:2 z Wartą Poznań. Dzięcioł nie zagrał w tym spotkaniu.

Michał Trąbka (Rozwój Katowice) – Rozwój zremisował u siebie 1:1 z Rakowem Częstochowa. Trąbka zagrał cały mecz.