Wypożyczeni: Ruszył nowy sezon

Łukasz Pazuła

18.07.2016 08:39

(akt. 21.12.2018 15:18)

Zawodnicy wypożyczeni z Legii rozpoczynają powoli zmagania piłkarskie w nowych rozgrywkach. Jak na razie oficjalne dwa mecze rozegrał tylko Michał Masłowski w Piaście Gliwice. Najwięcej sparingów zaliczył zaś Robert Bartczak (sześć). W swojej nowej drużynie ani minuty nie zanotował jeszcze Aleksander Karbowiak. Zapraszamy do naszego raportu.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Jałocha wystąpił w czterech sparingach (Lech Poznań 0:1, Viitorul Constanata 2:1, Wisła Płock 0:3, Gryf Wejcherowo 1:1). Bramkarz zaliczył 180 minut na boisku, stracił w tym czasie jedną bramkę. Jego Arka w Ekstraklasie zagra dopiero w poniedziałek o 18:00 na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch wystąpił w czterech sparingach (Lech Poznań 0:1, Viitorul Constanata 2:1, Wisła Płock 0:3, Gryf Wejcherowo 1:1). Pomocnik zaliczył 225 minut na boisku. Jego Arka w Ekstraklasie zagra dopiero w poniedziałek o 18:00 na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – W ubiegłym tygodniu Piast zagrał dwa mecze. Oba przegrał. Najpierw zanotował porażkę z IFK Goteborg w eliminacyjnym spotkaniu Ligi Europy (0:3), a następnie został pokonany przez Cracovię w Ekstraklasie (1:5). W pierwszym starciu Masłowski wyszedł na boisko po przerwie i otrzymał żółtą kartkę. Zastąpił Tomasza Mokwę. W drugim pojedynku zaliczył 73 minuty i w jego miejsce pojawił się Gerard Badia.

Filip Karbowy (Miedź Legnica) – Karbowy wystąpił w czterech sparingach (Wisła Płock 0:0, Reprezentacja AFE - drużyna złożona z bezrobotnych piłkarzy, dla których Związek Piłkarzy Hiszpańskich organizuje przygotowania - 2:1, Warta Poznań 1:0, Rotherham United FC 1:2). Pomocnik zaliczył 225 minut na boisku.

Alban Sulejmani (Pogoń Siedlce) – Sulejmani zagrał 60 minut w sparingu z AEK Ateny (0:3).

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Karbowiak nie zagrał jeszcze w ani jednym sparingu swojej nowej drużyny.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Kozak wystąpił w czterech sparingach (Bruk Bet Termalica Nieciecza 1:2, Siarka Tarnobrzeg 1:2, Mazur Ełk 6:1, AEK Ateny 0:1). Pomocnik zaliczył 200 minut na boisku.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Bartczak wystąpił w sześciu sparingach (MKS Sławków 5:0, Wisła Kraków 1:3, Korona Kielce, Rozwój Katowice, MFK Karvina 1:1, Stal Mielec 1:3). Pomocnik zaliczył 335 minut na boisku.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski wystąpił w pięciu sparingach (MKS Sławków 5:0, Wisła Kraków 1:3, Korona Kielce 0:1, Rozwój Katowice 1:0, Stal Mielec 1:3). Obrońca zaliczył 239 minut na boisku.

Konrad Handzlik (Zagłębie Sosnowiec) – Handzlik zagrał jedną połowę w sparingu ze Stalą Mielec (1:3).

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski wystąpił w trzech sparingach (Wisła Kraków 1:3, Korona Kielce 0:1, MFK Karvina 1:1). Bramkarz zaliczył 180 minut, stracił w tym czasie trzy bramki.

Tim Matić (Zagłębie Sosnowiec) – Matić wystąpił w trzech sparingach. (Rozwój Katowice 1:0, MFK Karvina 1:1, Stal Mielec 1:3) Napastnik zaliczył 134 minuty na boisku.