Wypożyczeni: Samobój Abu Hanny, Majchrzak na ławce w Serie A

18.04.2023 11:00

(akt. 18.04.2023 01:05)

Joel Abu Hanna (Lechia Gdańsk) strzelił samobójczego gola w PKO Ekstraklasie, Jordan Majchrzak (AS Roma) znalazł się w kadrze na mecz Serie A, Maciej Kikolski (Pogoń Siedlce) zachował czyste konto w II lidze. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – W niedzielę Roma wygrała u siebie 3:0 z Udinese w 30. kolejce Serie A. Majchrzak oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Joel Abu Hanna (stoper; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia przegrała w Gdańsku 0:1 z Pogonią Szczecin. Abu Hanna zagrał cały mecz, przebiegł 9.73 km, miał 24 podania (17 celnych), 9 sprintów, 1 odbiór i strzelił… samobójczego gola, niefortunnie interweniując po rajdzie Kamila Grosickiego (82. minuta). Skrzydłowy "Portowców" wbiegł w pole karne z lewej strony i płasko dograł wzdłuż bramki, na 3. metr, a obrońca miejscowych pechowo skierował piłkę do własnej siatki (akcję można obejrzeć na poniższym wideo).

Niecałe pół godziny wcześniej Abu Hanna mógł mieć udział przy bramce po rozegraniu rzutu wolnego. Wypożyczony zawodnik Legii mocno uderzył z woleja, z 11. metra, Dante Stipica odbił piłkę przed siebie, Kristers Tobers dobił strzał, umieszczając futbolówkę w siatce, ale był na spalonym, dlatego gol nie został uznany.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal zremisowała w Mielcu 1:1 z Miedzią Legnica. Ciepiela ponownie pojawił się w wyjściowym składzie miejscowych, znowu został ustawiony jako napastnik. Oddał 1 strzał (niedokładny), miał 22 podania (16 celnych), 14 sprintów, 1 drybling (wygrany), przebiegł 7.41 km i został napomniany żółtą kartką. Grał do 61. minuty, zastąpił go Mikołaj Lebedyński.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał na wyjeździe 0:3 z Cracovią. Kobylak zagrał cały mecz, obronił 4 strzały, miał 28 podań (21 celnych).

W pierwszej połowie nie zdołał sięgnąć piłki (przeleciała mu pod ręką) po uderzeniu Michała Rakoczego z 9. metra, z prawej strony "szesnastki". W końcówce stracił bramkę po główkowaniu Virgila Ghity, po centrze z rzutu rożnego. W 10. minucie czasu doliczonego nie wyłapał futbolówki po strzale Janiego Atanasova (z dystansu), a Patryk Makuch popisał się skuteczną dobitką.

Gole Cracovii można obejrzeć w przedziale 4:40 – 5:33.

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – GKS przegrał na wyjeździe 0:3 z Odrą Opole. Skibicki przesiedział mecz na ławce.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Rzeszowianie przegrali 1:3 z Wisłą w Krakowie. Mustafajew pełnił rolę napastnika, grał do 60. minuty, zastąpił go Patryk Małecki.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik uległ na wyjeździe 0:2 GKS-owi Katowice. Pierzak wszedł na boisko tuż po przerwie, zmieniając Dawida Tkacza, a już po 20 sekundach dobrze, prostopadle (bez przyjęcia) podał do Miłosza Kozaka, który trochę niecelnie uderzył z 18. metra. Kilka chwil później młodzieżowiec wyprowadził kontrę, podprowadził piłkę, podał na prawe skrzydło, do Kozaka, ten dośrodkował na bliższy słupek, Damian Gąska główkował, a Dawid Kudła udanie interweniował.

Poza tym, w 49. minucie "Pierzu" został napomniany żółtą kartką.

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia zremisowała u siebie 1:1 z Chrobrym Głogów. Niski obserwował spotkanie z ławki.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń ma za sobą dwie ligowe wygrane (2:1 z KKS-em Kalisz, 1:0 z rezerwami Śląska Wrocław). Kikolski wystąpił w obu meczach, w sobotę zachował 6. czyste konto w sezonie.

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła przegrała na wyjeździe 0:1 z Górnikiem Polkowice. Czajkowski oglądał mecz z ławki.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń pokonała u siebie aż 4:0 Unię Skierniewice. Imiołek pojawił się na murawie w 1. minucie czasu doliczonego, zastąpił Dominika Gedka. W końcówce wygrał pojedynek główkowy na własnej połowie, a także przeciął dośrodkowanie, wybijając piłkę poza linię końcową.