Wypożyczeni: Słaby bilans legionistów

Łukasz Pazuła

26.10.2015 11:26

(akt. 21.12.2018 15:18)

Wypożyczeni legioniści nie będą mile wspominać ostatniego weekendu. Ze zwycięstw cieszyć się mogli jedynie piłkarze Zagłębia Sosnowiec, Pogoni Siedlce i Chrobrego Głogów. Zawodnicy lidera I ligi nie przyczynili się jednak czynnie do tej wygranej, ponieważ Jakub Arak musiał opuścić boisko już w 17. minucie, a Przemysław Mizgała cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Mateusz Wieteska popełnił błąd w spotkaniu GKS-em Katowice, który kosztował jego zespół stratę bramki. Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausem zremisowało na wyjeździe bezbramkowo z Arminią Bielefeld. Kosecki rozpoczął mecz w pierwszym składzie. Został zmieniony w 88. minucie spotkania.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Olimpia przegrała czwarty mecz z rzędu. Tym razem drużyna z Grudziądza została pokonana na wyjeździe przez Miedź Legnica 0:4. Kurowski zagrał w tym spotkaniu tylko w pierwszej połowie. Po przerwie zmienił go Robert Szczot.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Wigry przegrały na swoim stadionie 0:1 z Zawiszą Bydgoszcz. Moneta zagrał 73 minuty. Legionista został zastąpiony przez Bartosza Biela.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Kalinkowski nie znalazł się w kadrze na mecz z Zawiszą.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Zespół z Ząbek przegrał na wyjeździe z GKS-em Katowice 0:2. Bajdur na murawie pojawił się w 70. minucie zastępując Antonio Calderona.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – „Wietes” nie będzie dobrze wspominał meczu z GKS-em. Obrońca Legii próbował wycofać piłkę do swoich kolegów z drużyny, lecz futbolówka po jego podaniu wylądowała pod nogami rywala. Grzegorz Goncerz wykorzystał błąd defensora i strzelił gola. Wieteska po przerwie już nie wyszedł na boisko. Został zmieniony przez Damiana Świerblewskiego

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało 2:1 z Chojniczanką Chojnice na własnym boisku. Arak zagrał jedynie 17. minut w tym spotkaniu. Napastnik zderzył się z defensorem rywali i doznał drobnego urazu mięśnia czworogłowego. Snajpera gospodarzy zmienił Adrian Pieluchowski.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mizgała cały mecz z Chojniczanką przesiedział na ławce rezerwowej.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry wygrał 1:0 z Wisłą Płock na wyjeździe. Gąsior zagrał 88 minut i został zmieniony przez Michała Michaleca. Wypożyczony legionista został upomniany w tym meczu przez sędziego żółtą kartką.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń wygrała z Rozwojem Katowice na wyjeździe 3:2. Dzięcioł na boisku przebywał przez godzinę, a później w jego miejsce wszedł Kamil Dmowski.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka przegrała na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn 0:1. Jarosław Ratajczak strzelił gola wypożyczonemu bramkarzowi Legii z bardzo ostrego kąta. Jałocha zagrał w tym spotkaniu pełne 90 minut.