Wypożyczeni: Sobociński wywalczył rzut karny

10.10.2023 10:10

(akt. 09.10.2023 23:59)

Maddox Sobociński (GKS Wikielec) wywalczył rzut karny, a Bartłomiej Ciepiela (Resovia) zagrał przeciwko Maciejowi Kikolskiemu (GKS Tychy). Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia wygrała aż 5:2 z Bari w Primaverze 2. Lachowicz grał do 58. minuty, wtedy zastąpił go Federico Vannucci.

Młodzieżowiec nieźle radził sobie pod presją, pokazywał się na prostopadłe, miał dobre podania, choćby na boki. Walczył w kontakcie, z rywalami na plecach, będąc np. tyłem do bramki. W jednej z akcji ruszył środkiem, podprowadził piłkę i wypatrzył kolegę w bocznym sektorze.

Przy wyniku 1:1 oddał płaski strzał (16. metr) na dalszy słupek, nieznacznie niedokładny. Potem miękko zagrał w pole karne z tzw. pierwszej piłki, a akcja zakończyła się potężnym uderzeniem z dystansu, nad poprzeczką.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Puszcza przegrała 1:4 z Lechem w Poznaniu w 11. kolejce PKO Ekstraklasy. Majchrzak wszedł na boisko w 55. minucie, zmieniając Murisa Mesanovicia. Oddał 1 strzał (niedokładny), miał 2 podania (celne), 1 zagranie kluczowe, 3 sprinty, przebiegł 5.07 km.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – GKS uległ 0:2 Resovii w I lidze. Kikolski zagrał cały mecz. Na początku zderzył się we własnym polu karnym z Kelechukwu Ibe-Tortim, był VAR, sędzia dość długo oglądał powtórki, ale ostatecznie podyktował "jedenastkę" i ukarał "Kikola" żółtym kartonikiem. Wypożyczony zawodnik Legii wyczuł intencje Rafała Mikulca, lecz nie zdołał sięgnąć piłki po strzale w lewy dolny róg.

Przy drugim golu też okazał się praktycznie bezradny. Znalazł się w sytuacji sam na sam z Mikulcem, który pokonał go po płaskim strzale na dalszy słupek. Bramkę uznano po analizie VAR.

Kikolski wyłapał dwa strzały z dystansu (18. i 25. metr) w wykonaniu Bartłomieja Ciepieli, w końcówce wybronił uderzenie zza pola karnego i uporał się z dośrodkowaniem.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz przegrał 2:6 z Wisłą Kraków w I lidze. Krajewski grał do 83. minuty, zmienił go Kacper Flisiuk.

Wahadłowy miał parę indywidualnych rajdów, zbiegnięć z prawej strony do środka boiska. Po takich akcjach był kilka razy nieprzepisowo zatrzymywany, w 79. minucie sfaulował go Kacper Duda, który został napomniany żółtą kartką. Innym razem napędził kontrę mimo presji rywala, podał do Patryka Czarnowskiego, ten zagrał do Shumy Nagamatsu, który główkował nieco niedokładnie.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia zwyciężyła 2:0 GKS Tychy. Ciepiela pojawił się w podstawowym składzie, w pierwszej połowie grał w ataku, a po przerwie był ustawiony nieco niżej. W 78. minucie zmienił go Bartłomiej Eizenchart.

Naciskał przeciwników, radził sobie pod presją, miał dobre podania do przodu oraz wycofania, celnie zgrywał będąc tyłem do bramki i przyczynił się do tego, że Resovia objęła prowadzenie. Na początku meczu miękko zagrał za linię obrony, do Ibe-Tortiego, który został sfaulowany przez Kikolskiego, a rzut karny wykorzystał Mikulec.

W pierwszej połowie Ciepiela oddał dwa strzały z dystansu, które wyłapał bramkarz GKS-u. W 21. minucie został zablokowany na 8. metrze po uderzeniu z lewej nogi, z tzw. pierwszej piłki.

Po godzinie gry bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, z 30. metra, nad poprzeczką. Chwilę później został ukarany żółtą kartką za faul na Jerzym Tomalu na wysokości koła środkowego.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie uległo 0:1 Stali Rzeszów w I lidze. Kisiel oglądał spotkanie z ławki.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń pokonała 2:1 Skrę Częstochowa w 12. kolejce II ligi. Okusami pojawił się na boisku w 76. minucie, zastępując Roberta Majewskiego.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta zremisowała 1:1 z Wisłoką Dębica w III lidze. Murawskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS wygrał 2:1 z rezerwami Jagiellonii Białystok w 11. kolejce III ligi (grupa I). Sobociński znalazł się w wyjściowym składzie, grał do 85. minuty, wówczas zmienił go Bartosz Dąbrowski. Wypożyczony zawodnik Legii wywalczył rzut karny na początku spotkania. Skrzydłowy został sfaulowany na 14. metrze, a "jedenastkę" wykorzystał Michał Jankowski.

Oddał też strzały z lewej nogi, z 14 i 18. metra, które były nieznacznie niecelne. Mógł mieć również asystę. W jednej z akcji podał prostopadle, kolega wbiegł w pole karne z lewej strony i uderzył na bliższy słupek, lecz bramkarz rezerw Jagiellonii udanie interweniował.

W drugiej połowie Sobociński dostał podanie na prawą stronę "szesnastki", ale jego strzał z ostrego kąta na dalszy słupek okazał się trochę niedokładny.

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana przegrała na wyjeździe 0:3 z Flotą Świnoujście w III lidze (grupa II). Knera wszedł na boisko w 66. minucie, przy wyniku 0:2.

W jednej z akcji dopadł do bezpańskiej piłki (wybicie) na 20. metrze, przyjął ją na klatkę i w drugim kontakcie uderzył z woleja, ale bramkarz miejscowych złapał futbolówkę (od 4:20 na poniższym wideo).

Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – MKS zremisował na wyjeździe 3:3 z Oskarem Przysucha w IV lidze (grupa mazowiecka). Siodłowskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS III; IV liga) – Trzeci zespół ŁKS-u przegrał aż 0:4 z doświadczonym Sokołem Aleksandrów Łódzki w trudnym meczu IV ligi (grupa łódzka). Iwańczyk znalazł się w wyjściowym składzie, grał do 66. minuty, wówczas został zmieniony.

Wypożyczony zawodnik Legii dobrze pressował, pracował w odbiorze, pojawiał się w bocznych sektorach, miał kilka celnych dośrodkowań, podawał prostopadle. Wykonywał stałe fragmenty. W 54. minucie uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę (od 1:17:42 na poniższym wideo).