Wypożyczeni: Sokołowski ratuje remis

Emil Kopański

27.05.2014 10:58

(akt. 21.12.2018 15:18)

Wypożyczeni legioniści mają za sobą kolejny tydzień. Większość z nich rozegrała po dwa spotkania, jednak najczęściej wypadali dość słabo. Cieszyć może regularna gra Mateusza Długołęckiego i Mateusza Cichockiego, a także bramka Patryka Sokołowskiego, która uratowała remis Olimpii Elbląg. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym, cotygodniowym raportem.

Jakub Szumski (Piast Gliwice*) - Piast wygrał z Zagłębiem Lubin 2:0 i zapewnił sobie utrzymanie w lidze. Szumski obejrzał mecz z ławki rezerwowych.

Bartosz Żurek (Cracovia) – Cracovia podzieliła się punktami z Koroną Kielce (1:1), lecz bez udziału Żurka.

Aleksander Jagiełło (Lechia Gdańsk) – Lechia zremisowała 0:0 z Zawiszą Bydgoszcz. Jagiełło wszedł na boisko w 86. minucie, zmieniając Deleu.

Patryk Mikita (Widzew Łódź) – Widzew po porażce z Podbeskidziem Bielsko-Biała spadł z T-Mobile Ekstraklasy. Mikita nie wystąpił w tym spotkaniu. Nie zagrał też w meczu rezerw z drugim zespołem Legią Warszawa (1:2).

Łukasz Bogusławski (Widzew Łódź) – nie wystąpił ani w pierwszym zespole, ani w rezerwach.

Mateusz Cichocki (Arka Gdynia) – Arka najpierw ograła Puszczę Niepołomice 3:2 (90 minut i żółta kartka Cichockiego), a następnie przywiozła trzy punkty z Chojnic, pokonując tamtejszą Chojniczankę 1:0. W drugim spotkaniu Cichocki znów rozegrał pełne 90 minut, tym razem bez napomnienia.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – Dolcan pokonał GKS Bełchatów 2:1, a Długołęcki zagrał przez 90 minut. Podobnie było w przegranym 1:2 spotkaniu z Kolejarzem Stróże.

Kamil Mazek (Dolcan Ząbki) – w 73. minucie meczu z GKS zastąpił Łukasza Sierpinę. Tego samego zawodnika zmienił w 54. minucie spotkania z Kolejarzem.

Tomasz Prejs (Dolcan Ząbki) – nie zagrał przeciwko GKS oraz Kolejarzowi.

Marcel Gąsior (GKS Tychy) – nie zagrał w wygranym 1:0 meczu z Sandecją Nowy Sącz, a także przeciwko Okocimskiemu KS Brzesko (2:0).

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki) – Wigry pokonały Siarkę Tarnobrzeg 3:0 oraz Pogoń Siedlce 2:1, lecz bez pomocy Widejki.

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) – nie zagrał w wygranym 2:0 meczu z Garbarnią, a w 78. minucie spotkania z Wigrami zastąpił Huberta Tomalskiego.

Kamil Dankowski (Legionovia Legionowo) – na dobre wrócił do wyjściowej jedenastki Legionovii. Najpierw rozegrał 90 minut w meczu ze Świtem (4:0), a w niedzielę z Radomiakiem (1:3). Pomimo porażki w drugim spotkaniu, nie popełnił większych błędów.

Paweł Wolski (Legionovia Legionowo) – nie zagrał w meczu ze Świtem, nzagrał natomiast przeciwko Radomiakowi wszedł na boisko w 81. minucie, zastępując Mateusza Pielaka.

Patryk Sokołowski (Olimpia Elbląg) – w meczu z Limanovią Limanowa rozegrał pełne 90 minut. W doliczonym czasie gry zdobył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę dającą remis 1:1. Wcześniej obejrzał żółtą kartkę. W kolejnym spotkaniu Olimpia wygrała z Motorem Lublin 4:1. Sokołowski tym razem rozegrał 75 minut, a następnie zastąpił go Michał Ressel.

Maciej Prusinowski (Olimpia Elbląg) – w spotkaniu z Limanovią został zmieniony w 87. minucie przez Michała Ressela. Rozegrał też pełne 90 minut w meczu z Motorem.

Kordian Latos (Jarota Jarocin) – nie zagrał przeciwko MKS Kluczbork (0:2) oraz UKP Zielona Góra (2:1).

Michał Grudniewski (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie zaliczyło dwie niespodziewane porażki, tracąc szansę na awans do I ligi. W meczu z UKP Zielona Góra (0:2) Grudniewski rozegrał 90 minut. Nie pojawił się natomiast w wyjściowym składzie na mecz z Rakowem Częstochowa (1:3), ale zmienił w 75. minucie Huberta Tylca.

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec) – nie zagrał zarówno w meczu z UKP, jak i z Rakowem.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – w spotkaniu z UKP wyszedł na boisko w podstawowym składzie, ale w 62. minucie zastąpił go Łukasz Grube. Mecz z Rakowem zaczął na ławce rezerwowych, a na murawie pojawił się w 63. minucie w miejsce Rafała Jankowskiego.

Bartłomiej Czarnecki (Pilica Białobrzegi) – Pilica wygrała w Aleksandrowie Łódzkim z tamtejszym Sokołem (2:0). Czarnecki wszedł na boisko w 83. minucie, zastępując Daniela Barzyńskiego.

Artur Dębiec (Ożarowianka Ożarów Mazowiecki) – Ożarowianka zremisowała z Drukarzem Warszawa 0:0, lecz bez udziału Dębca.

* - Szumski został sprzedany do Piasta, ale Legia nadal ma możliwość odkupienia bramkarza, więc nadal będziemy śledzić jego sytuację w klubie.