Wypożyczeni: Sparingowe potyczki legionistów

Łukasz Pazuła

14.11.2016 08:05

(akt. 21.12.2018 15:18)

Trzech wypożyczonych legionistów zagrało w spotkaniach międzynarodowych. Robert Bartczak i Rafał Makowski wystąpili w reprezentacji Polski do lat 20, Konrad Handzlik natomiast w kadrze U-19. Pozostali zawodnicy wypożyczeni z Legii brali udział w sparingach swoich klubów.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka w zeszłym tygodniu rozegrała sparing z Reprezentacją Wojska Polskiego. Ekstraklasowy klub wygrał 6:1. Jałocha zanotował 45 minut, stracił jedną bramkę.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch nie grał w sparingu z Reprezentacją Wojska Polskiego. Trener dał mu wolne.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast nie rozegrał żadnego sparingu w zeszłym tygodniu.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Niezgoda dostał powołanie do reprezentacji Polski U-21. Mecz biało-czerwonych z Macedonią został jednak odwołany. O wypożyczonym legioniście wypowiedział się Mariusz Stępiński, który trenował na zgrupowaniu z wychowankiem Wisły Puławy. - Jarek ma na pewno nosa do bramek, to najważniejsze dla napastnika. Myślę, że da radę zakończyć sezon z dwucyfrową liczbą goli. Oby te trafienia pomogły Ruchowi i popchnęły w górę tabeli. Jestem dobrej myśli – powiedział napastnik FC Nantes.

Alban Sulejmani (Pogoń Siedlce) – Mecz Pogoni ze Stalą Mielec został przełożony na z powodu powołania zawodnika gospodarzy do reprezentacji narodowej. Siedlczanie rozegrali więc sparing z Legią Warszawa, w którym przegrali 1:4. Sulejmani na placu gry pojawił się w 57. minucie, zmienił Michała Bajdura.-  O moim wypożyczeniu do Pogoni zadecydował właśnie Hasi. Powiedział, że przyda mi się ogranie w innym zespole. Nie miałem żadnych problemów z aklimatyzacją. Po treningu spotykam się z chłopakami na kawę. Na razie zaliczyłem tylko jeden występ w podstawowym składzie, ale taką decyzje podejmuje mój obecny szkoleniowiec. Uważam, iż posiadam odpowiednie umiejętności, by grać, lecz nie ja wybieram skład. Nie wiem, czy wystąpię w czwartkowym sparingu, jeśli tak, to będzie to ważne spotkanie dla mnie, ponieważ zmierzę się ze swoimi byłymi kolegami z zespołu, którzy zbierają nowe doświadczenie w Lidze Mistrzów – powiedział Macedończyk przed starciem z „Wojskowymi”.

Rafał Makowski (Pogoń Siedlce) – Reprezentacja Polski U-20 pokonała Szwajcarię 2:0 w Turnieju Czterech Narodów. Makowski na placu gry pojawił się w 88. minucie, zastąpił Damiana Rasaka.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Stomil przegrał na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry wygrały u siebie 2:1 ze Stomilem Olsztyn. Kozak nie grał w tym spotkaniu, ponieważ pauzował za kartki.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Bartczak zaliczył dwie minuty w meczu ze Szwajcarią w reprezentacji Polski U-20. „Barry” zmienił Roberta Janickiego.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie zagrało sparing we Wrocławiu z ekstraklasowym Śląskiem. Sosnowiczanie zremisowali 1:1. Najemski rozpoczął mecz od pierwszej minuty.

Konrad Handzlik (Zagłębie Sosnowiec) – Reprezentacja Polski U-19 rozegrała dwa mecze towarzyskie w Hiszpanii w ubiegłym tygodniu. Najpierw przegrała ze Słowacją 0:1, a następnie z Finlandią 1:2. W pierwszym spotkaniu Handzlik na boisko wszedł po godzinie gry, zmienił Patryka Klimalę. Starcie z Finami rozpoczął w podstawowym składzie.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski wystąpił w sparingu przeciwko Śląskowi Wrocław. Bramkarz stracił jedną bramkę.

Tin Matić (Zagłębie Sosnowiec) – Matić tak samo jak pozostali legioniści sparing ze Śląskiem Wrocław rozpoczął od pierwszej minuty.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia przegrała na wyjeździe 0:1 z Puszczą Niepołomice. Madeński rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie i w 86. minucie został zmieniony przez Dzięcioła.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł w 86. minucie zmienił Madeńskiego.