Wypożyczeni: Świetne mecze Szwocha

Łukasz Pazuła

06.03.2017 09:56

(akt. 21.12.2018 15:17)

Działo się w ubiegłym tygodniu! Mateusz Szwoch w pucharowym meczu z Wigrami Suwałki strzelił gola z rzutu karnego i asystował przy bramce Rafała Siemaszki. W starciu z Cracovią również zanotował asystę. Kluczowe podanie zaliczył również Steeven Langil w pojedynku z KAA Gent. Bramkę dla swojej drużyny zdobył także Arkadiusz Madeński. Michał Trąbka natomiast w oficjalnym debiucie w Rozwoju Katowice został napomniany dwoma żółtymi, a finalnie czerwoną kartką.

Steeven Langil (Waasland-Beveren) – Waasland-Beveren przegrał u siebie z KAA Gent 23. Langil zagrał cały mecz i zanotował asystę.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka w ubiegłym tygodniu rozegrała dwa wyjazdowe mecze. Najpierw gdynianie pokonali Wigry Suwałki 3:0 w Pucharze Polski, a później zremisowali 1:1 z Cracovią w lidze. Jałocha nie wystąpił w pucharowym starciu, ale z „Pasami” zanotował pełny występ. „Jao” stracił w tej konfrontacji dwie bramki, ale sędzia Paweł Gil nie uznał prawidłowo strzelonego gola przez Marcina Budzińskiego. – Kiedyś musiało się do mnie uśmiechnąć szczęście. Oczywiście, nie jest to fajne, gdy sędziowie mylą się podczas meczu, czy to na naszą korzyść czy na korzyść przeciwników. Zdobyliśmy jednak punkt przeciwko mocnej drużynie. Każde „oczko” będzie się liczyło przed podziałem – mówił nam wypożyczony legionista.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch w ubiegłym tygodniu zanotował dwa pełne występy. W spotkaniu z Wigrami strzelił gola z rzutu karnego oraz asystował przy bramce Rafała Siemaszki. W starciu z Cracovią zaliczył asystę i sam był bliski pokonania Grzegorza Sandomierskiego, lecz bramkarz „Pasów” sparował jego strzał głową nad poprzeczką.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast przegrał u siebie z Wisłą Kraków 1:2. Masłowski zagrał przez 54 minuty i został zmieniony przez Lukasa Ćmelika. „Masło” na początku drugiej połowy zanotował finalne podanie przy wyprowadzaniu kontry. Michal Papadopulos nie zdołał jednak pokonać bramkarza gości.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch rozegrał dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. Najpierw chorzowianie wygrali u siebie 2:0 ze Śląskiem Wrocław, później zremisowali na wyjeździe 0:0 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Niezgoda w pierwszym starciu zagrał przez 80 minut, w drugim zaś zszedł z boiska w doliczonym czasie gry. Za każdym razem zmieniał go były legionista – Jakub Arak. Wypożyczony napastnik w konfrontacji z wrocławianami wywalczył rzut karny, po którym Rafał Grodzicki ustalił końcowy rezultat. A w starciu z niecieczanami minął Krzysztofa Pilarza, ale piłkę po jego uderzeniu z linii bramkowej wybił obrońca.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Stomil zremisował u siebie 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Karbowiak nie znalazł się w kadrze meczowej. Pomocnik wystąpił w sparingu rezerw. Druga olsztyńska drużyna wygrała z Warmią Olsztyn 1:0, a wypożyczony legionista zagrał całą pierwszą połowę.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry rozegrały dwa spotkania w ubiegłym tygodniu u siebie. Najpierw przegrały 0:3 z Arką Gdynia w Pucharze Polski, a następnie wygrały ligowe starcie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0. Kozak na murawie w jednym i drugim meczu meldował się w 71. minucie, zmieniał Łukasza Wrońskiego.

Adam Ryczkowski (Wigry Suwałki) – Ryczkowski w spotkaniu z Arką wszedł w 71. minucie. W starciu z Podbeskidziem na murawie zameldował się kwadrans później. W obydwu przypadkach zmieniał Kamila Adamka.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie zremisowało u siebie 1:1 ze Stomilem. Bartczak  na murawie pojawił się w 72. minucie. „Barry” zmienił Marcina Sierczyńskiego.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski zagrał cały mecz z Podbeskidziem. Bramkarz nie miał żadnych szans na udaną interwencję przy golu gości.

Konrad Michalak (Zagłębie Sosnowiec) – Michalak zagrał 78 minut. Pomocnik został zmieniony przez Dawida Ryndaka.

Mateusz Wieteska (Chrobry Głogów) – Chrobry zremisował u siebie 1:1 ze Zniczem Pruszków. Wieteska zagrał cały mecz i dostał żółtą kartkę.

Michał Suchanek (Chojniczanka Chojnice) – Chojniczanka zremisowała u siebie 2:2 z GKS-em Katowice. Suchanek nie znalazł się w kadrze meczowej.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała na wyjeździe 0:4 z Sandecją Nowy Sącz. Szrek zagrał cały mecz.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia wygrała na wyjeździe 5:1 z Olimpią Zambrów. Madeński strzelił gola i zanotował asystę drugiego stopnia w spotkaniu z zambrowianami.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł w meczu z Olimpią na boisku pojawił się na ostatni kwadrans. Zmienił Mateusza Żebrowskiego.

Michał Trąbka (Rozwój Katowice) – Rozwój zremisował bezbramkowo z Siarką Tarnobrzeg. Wypożyczony legionista został od sędziego napomniany dwoma żółtymi, a w konsekwencji czerwoną kartką.