Wypożyczeni: Świetny występ Jałochy

Łukasz Pazuła

17.10.2016 00:00

(akt. 21.12.2018 15:18)

Minął kolejny tydzień piłkarskich zmagań dla wypożyczonych legionistów. Świetny mecz zanotował Konrad Jałocha, który został najlepszym zawodnikiem w spotkaniu z Górnikiem Łęczna. Jego Arka zremisowała z łęcznianami 0:0 na wyjeździe. Drugiego gola w ekstraklasie strzelił Jarosław Niezgoda, ale było to tylko trafienie honorowe, ponieważ Ruch Chorzów przegrał z Piastem Gliwice. Ponadto bramki w rezerwach zdobywali: Alban Sulejmani i Aleksander Karbowiak, a Rafał Makowski zaliczył swoją pierwszą asystę w Pogoni Siedlce.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka zremisowała 0:0 z Górnikiem Łęczna na wyjeździe. Cały mecz zagrał Jałocha, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Bramkarz po spotkaniu z łęcznianami został wybranym plusem spotkania. Skrót z tego starcia zobaczycie tutaj. – Nie czuję się bohaterem. Z Lublina wywieźliśmy tylko jeden punkt. Gdybyśmy wygrali, mógłbym wtedy podzielić się tym tytułem z innym kolegą – powiedział nam „Jao”.

- Faktycznie moja interwencja przy strzale Danielewicza mogła się podobać, ale wydaje mi się, że trudniejsza była w sytuacji z Pitrym. Najpierw odbiłem strzał głową Bonina, upadłem na ziemię, lecz zdążyłem się szybko podnieść i powstrzymałem kolejnego przeciwnika. Przy moim wzrośnie taka reakcja nie jest prosta – powiedział naszemu serwisowi Jałocha. Po chwili wypożyczony legionista dodał. - Obroniłem strzał Bonina głową, ale na treningach nieraz takie sytuacje się zdarzają. Trzeba interweniować każdą częścią ciała. Powstrzymałem jeszcze w jednej sytuacji Pitrego. Po tej obronie mam wybite palce. Następny mecz rozgrywamy za pięć dni, powinienem wyleczyć szybko ten niegroźny uraz.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch zanotował 72. minuty w spotkaniu z Górnikiem. Pomocnik kilka raz mógł pokonać Sergiusza Prusaka, ale finalnie nie wpisał się na listę strzelców. Wypożyczonego legionistę zmienił Rafał Siemaszko.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast wygrał u siebie z Ruchem Chorzów 2:1. Masłowski zagrał 67 minut i został zmieniony przez Martina Bukatę.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Niezgoda zanotował 76 minut w spotkaniu z Piastem. Wypożyczony napastnik strzelił honorowego gola dla chorzowian. Snajper został zmieniony przez byłego legionistę – Jakuba Araka.

Alban Sulejmani (Pogoń Siedlce) – Pogoń wygrała 1:0 ze Zniczem Pruszków. Sulejmani nie znalazł się jednak w kadrze zespołu na to spotkanie. Macedończyk późno wrócił ze zgrupowania młodzieżowej reprezentacji. Pomocnik wystąpił jednak w rezerwach, gdzie jego drużyna zwyciężyła 4:2 z Unią Warszawa. Wypożyczony legionista zdobył dwie bramki.

Rafał Makowski (Pogoń Siedlce) – „Makos” zagrał bardzo dobry mecz ze Zniczem. Zaliczył pełny występ i zanotował pierwszą swoją asystę w Pogoni.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Rezerwy Stomilu zremisowały na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska 3:3. Jednego gola strzelił Karbowiak.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry zremisowały na wyjeździe 1:1 z Bytovią Bytów. Kozak zaliczył pełne spotkanie.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało u siebie 1:0 z Miedzią Legnica. Bartczak wszedł na boisko w 63. minucie. Zastąpił strzelca jedynego gola – Martina Pribulę.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski zagrał cały mecz z Miedzią. Obrońca zaliczył kilka udanych interwencji. Raz się pomylił i stracił piłkę na rzecz Petteriego Forsella, ale asekurował go kolega z drużyny.

Konrad Handzlik (Zagłębie Sosnowiec) – Handzlik nie znalazł się w kadrze na spotkanie z Miedzią.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski zagrał cały z Miedzią i zachował czyste konto. Bramkarz bronił poprawnie, raz popełnił błąd, gdy „wypluł” piłkę przed siebie po strzale Forssella, ale asekurował go były legionista – Konrad Budek.

Tin Matić (Zagłębie Sosnowiec) – Matić cały mecz z Medzią przesiedział na ławce rezerwowych.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia pokonała 1:0 Stal Stalowa Wola. Madeński zanotował 63 minuty. Został zmieniony przez Dzięcioła.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł w 64. minucie zastąpił Madeńskiego.