Wypożyczeni także rozpoczęli sezon

Jakub Trepczyński

03.08.2009 13:41

(akt. 17.12.2018 09:49)

Rozpoczęła się walka polskich klubów na arenie krajowej. Dla jednych będzie to bój o mistrzostwo lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej, a dla innych o utrzymanie. Na polskich boiskach nie zabraknie legionistów, którzy zostali wypożyczeni do słabszych zespołów niż Legia, gdzie mają zdobywać doświadczenie, mające owocować w przyszłości, kiedy wrócą do drużyny „Wojskowych”. Przez całą rundę jesienną będziemy śledzić poczynania <b>Michała Kucharczyka</b>, <b>Kamila Majkowskiego</b>, <b>Macieja Korzyma</b>, <b>Wojciecha Skaby</b> i <b>Damiana Łanuchy</b>. Ważą się jeszcze losy <b>Przemysława Wysockiego</b>, <b>Wojciecha Trochima</b> i <b>Przemysława Rawy</b>.
Michał Kucharczyk jest wychowankiem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Przed sezonem został wykupiony przez Legię, by od razu „powrócić” na ulicę Sportową w Nowym Dworze w formie wypożyczenia na jeden rok. W 12. minucie pojedynku Świtu z Resovią Rzeszów Michał wpisał się na listę strzelców, a tuż przed końcowym gwizdkiem zastąpił go Michał Strzałkowski. Nowodworzanie wygrali 2:1. Cały mecz w barwach Polonii Bytom rozegrał Wojciech Skaba, który do drużyny ze Śląska trafił kilka dni temu. W swym debiucie zachował czyste konto. Bytomianom udało się strzelić jedną bramkę i pokonać GKS Bełchatów 1:0. W tym spotkaniu, ale w przeciwnej drużynie, wystąpił także Maciej Korzym. „Korzeń” wszedł na murawę na ostatnich kilkanaście minut za Macieja Małkowskiego. Na boisko nie wybiegł Kamil Majkowski ze Znicza Pruszków (remis na własnym obiekcie z Wisłą Płock 1:1), a także Damian Łanucha, reprezentujący barwy Resovii.