News: Wypożyczeni: Wolski strzela dla Polski

Wypożyczeni: Wicelider Widejko

Emil Kopański

23.09.2013 17:38

(akt. 04.01.2019 12:14)

Większość wypożyczonych z Legii zawodników w minionym tygodniu miało okazję zaprezentować swoje umiejętności. Cieszyć może powrót do podstawowej jedenastki Pawła Wolskiego, a także drugie miejsce Wigier Suwałki, gdzie występuje Bartosz Widejko.

Jakub Szumski (Piast Gliwice *) – nie wystąpił w wygranym przez Piast 3:0 spotkaniu z Widzewem Łódź.

Damian Zbozień (Piast Gliwice *)
 – powrócił do składu Piasta Gliwice. Rozegrał pełne 90 minut, przyczyniając się do zwycięstwa w meczu z Widzewem.

Bartosz Żurek (Cracovia) –
nie było mu dane zagrać w derbach Krakowa, w których jego Cracovia zremisowała z Wisłą 1:1.

Kamil Kurowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) –
Podbeskidzie przegrało z Jagiellonią Białystok 0:1, ale Kurowski na boisku się nie pojawił.

Aleksander Jagiełło (Podbeskidzie
) – niezmiennie cieszy się zaufaniem trenera Czesława Michniewicza. Rozegrał 90 minut w spotkaniu z Jagą.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – wyszedł na boisko w podstawowym składzie Dolcanu na mecz z GKS Katowice (1:3). Grał do 71. minuty, a potem zmienił go Marcin Figiel.

Kamil Mazek (Dolcan) – w 68. minucie spotkania z GKS Katowice zmienił Dawida Ryndaka.

Tomasz Prejs (Dolcan) – podobnie jak Długołęcki, w meczu z katowiczanami zagrał od początku. Boisko opuścił sześć minut przed Mateuszem, a zastąpił go Kacper Tatara.

Konrad Jałocha (Chojniczanka Chojnice
) – drużyna z Chojnic przegrała na wyjeździe z Flotą Świnoujście 0:2, a Jałocha nie wystąpił w tym spotkaniu.

Michał Bajdur (Kolejarz Stróże)
 – zagrał 76 minut w meczu z Okocimskim KS Brzesko (3:1). Doznał drobnego urazu, zmienił go Patryk Szymański.

Marcel Gąsior (GKS Tychy)
 – nie najlepiej wiedzie się tyszanom i Marcelowi Gąsiorowi. GKS przegrał na własnym boisku z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza (0:3). Wypożyczony z Legii zawodnik zagrał od 65. minuty, zastępując Bartosza Flisa.

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki)
– Widejko rozegrał 90 minut w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Legionovią Legionowo. Wigry zajmują drugą pozycję w tabeli, premiowaną awansem.

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec)
 – pojawił się na boisku w 76. minucie zremisowanego 1:1 meczu z Rozwojem Katowice, zmieniając Huberta Tylca.

Bartłomiej Czarnecki (Zagłębie Sosnowiec) – zagrał 11 minut w spotkaniu z Rozwojem. W 79. minucie zastąpił Tomasza Szatana.

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała na własnym boisku z Olimpią Elbląg 1:3, ponosząc pierwszą porażkę na własnym obiekcie od zeszłego roku. Stromecki zagrał 82 minuty i został zmieniony przez Bartosza Kaszubowskiego. Nie zaliczy jednak tego meczu do udanych – notował wiele strat i nie zdołał pomóc drużynie w odniesieniu zwycięstwa.

Kamil Dankowski (Legionovia)
 – Dankowski nadal nie jest gotowy do gry. Nie mógł wystąpić w zremisowanym 1:1 meczu z Wigrami.

Kordian Latos (Legionovia)
 – nie zagrał w spotkaniu z Wigrami.

Paweł Wolski (Legionovia)
 – po niemal dwóch miesiącach przerwy ponownie wyszedł w podstawowym składzie Legionovii, jednak niczym się nie wyróżnił w meczu z Wigrami.

* - Szumski i Zbozień zostali sprzedani do Piasta, ale mają wpisaną w kontrakt klauzulę pozwalająca Legii na ich odkupienie. Dlatego też będzie cały czas śledzili ich losy.