News: Wypożyczeni: Wolski strzela dla Polski

Wypożyczeni: Wolski strzela dla Polski

Emil Kopański

14.10.2013 16:54

(akt. 09.12.2018 05:56)

To był bardzo dobry tydzień zwłaszcza dla tych wypożyczonych legionistów, którzy zagrali w meczach młodzieżowych reprezentacji Polski. Jakub Szumski świętował zwycięstwo nad Szwecją, natomiast bramka Pawła Wolskiego zapewniła biało-czerwonym wygraną nad Szwajcarią. Jedynym niepocieszonym może być Aleksander Jagiełło – Polska przegrała z Armenią 0:1.

Jakub Szumski (Piast Gliwice *) – zagrał w meczu młodzieżowej reprezentacji Polski przeciwko Szwecji. Biało-czerwoni zwyciężyli 2:0 po bramkach Michała Żyry i Dominika Furmana. Szumski spędził na boisku pełne 90 minut, rozgrywając poprawne zawody.

Damian Zbozień (Piast Gliwice *) – wykorzystał na odpoczynek przerwę na mecze reprezentacji.

Bartosz Żurek (Cracovia) – w piątek zagrał 90 minut w przegranym 0:2 sparingowym meczu ze słowackim MFK Rużomberok na nietypowej dla siebie pozycji prawego obrońcy.

Kamil Kurowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – Podbeskidzie rozegrało sparing ze słowackim FK AS Trencin. W spotkaniu trwającym 3x30 minut padł remis 4:4, a Kamil Kurowski pojawił się na boisku w drugiej tercji, zmieniając Mateusza Kupczaka.

Aleksander Jagiełło (Podbeskidzie) – powołany do kadry U-19 Jagiełło wystąpił w meczu z Armenią. Niestety, Polacy przegrali 0:1, a Jagiełło w 70. minucie został zmieniony przez Piotra Azikiewicza.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – Dolcan zdołał się przełamać i wygrał 1:0 z Arką Gdynia. Długołęcki pojawił się na boisku od samego początku, a w 55. minucie zmienił go Kamil Mazek.

Kamil Mazek (Dolcan) – w 55. minucie spotkania z Arką zastąpił Długołęckiego. Bardzo aktywny, próbował indywidualnych akcji kończonych dośrodkowaniami, jednak w większości były one nieskuteczne.

Tomasz Prejs (Dolcan) – nie wystąpił w meczu z Arką.

Konrad Jałocha (Chojniczanka Chojnice) – piłkarze z Chojnic zanotowali remis z GKS Katowice (1:1). Jałocha rozegrał 90 minut.

Michał Bajdur (Kolejarz Stróże) – Kolejarz przegrał na własnym boisku 0:1 z Górnikiem Łęczna. Bajdur grał 45 minut, a w przerwie zmienił go Patryk Szymański.

Marcel Gąsior (GKS Tychy) – rozegrał 90 minut w wygranym 1:0 spotkaniu z Wisłą Płock. W doliczonym czasie gry strzelił nawet gola, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec) – nie zagrał w wygranym przez Zagłębie 1:0 spotkaniu z Polonią Bytom.

Bartłomiej Czarnecki (Zagłębie Sosnowiec) – w 78. minucie meczu z Polonią zmienił Łukasza Tumicza. Zdążył zapisać się w meczowym protokole, oglądając żółtą kartkę.

Bartosz Widejko(Wigry Suwałki) – Wigry zanotowały porażkę w Krakowie z tamtejszą Garbarnią (0:1). Widejko nie dotrwał do końca meczu – w 74. minucie zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i przedwcześnie udał się pod prysznic.

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) – Pogoń wygrała w Łomży z Olimpią Zambrów 2:1. Stromecki został zmieniony w 90. minucie przez Piotra Krawczyka. Wcześniej zapracował na żółtą kartkę. Pogoń wróciła na fotel lidera rozgrywek II ligi wschodniej.

Kamil Dankowski (Legionovia) – Legionovia pokonała na własnym boisku 4:0 Concordię Elbląg, ale Dankowski nie znalazł się jeszcze w składzie.

Kordian Latos (Legionovia) – nie zagrał w meczu z Concordią.

Paweł Wolski (Legionovia) – bardzo udany tydzień zaliczył Wolski. Został dowołany do młodzieżowej reprezentacji Polski, występującej w Turnieju Czterech Narodów. W meczu ze Szwajcarią długo czekał na swoją szansę, pojawiając się na boisku w 86. minucie, zastępując Łukasza Zwolińskiego. Zaledwie minutę później wpisał się jednak na listę strzelców, zapewniając Polakom zwycięstwo 2:1. W ligowym meczu z Concordią zagrał przez 8 minut, zmieniając Mateusza Pielaka.

* - Szumski i Zbozień zostali sprzedani do Piasta, ale mają wpisaną w kontrakt klauzulę pozwalająca Legii na ich odkupienie. Dlatego też będzie cały czas śledzili ich losy.