News: Wypożyczeni: Kontuzja Sanogo

Wypożyczeni: Yaxshiboyev znowu poza kadrą

21.03.2022 12:21

(akt. 21.03.2022 12:21)

W poprzednim tygodniu po dwa mecze w I lidze rozegrali Kacper Tobiasz i Jakub Kisiel (Stomil Olsztyn). Z kolei Jasurbeka Yaxshiboyeva (Sheriff Tyraspol) znów zabrakło w kadrze na spotkanie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jasurbek Yaxshiboyev (Liga mołdawska, Sheriff Tyraspol, rocznik 1997, prawoskrzydłowy/napastnik) – Sheriff wygrał na wyjeździe 3:0 z Sfintul Gheorghe Suruceni. Uzbeka zabrakło w kadrze na mecz.

Mateusz Kochalski (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, bramkarz) – Radomiak zremisował u siebie 1:1 ze Stalą Mielec. Kochalski oglądał rywalizację z ławki.

Kacper Tobiasz (I liga, Stomil Olsztyn, rocznik 2002, bramkarz) – W tamtym tygodniu Stomil przegrał u siebie z GKS-em Jastrzębie (0:3) i Górnikiem Polkowice (0:4). Tobiasz rozegrał dwa pełne spotkania.

Dobrze zaprezentował się w końcówce pierwszej odsłony meczu z GKS-em. Wówczas Marek Fabry wpadł w "szesnastkę" z prawej strony, płasko uderzył z ostrego kąta, ale młodzieżowiec wybronił jego strzał. W tej samej akcji rywal zdołał jeszcze doskoczyć do odbitej futbolówki, dwukrotnie ją musnąć, ale w obu przypadkach został zablokowany przez Tobiasza. Golkiper był bezradny przy wszystkich trzech bramkach (dwie po rzutach karnych, jedna po kontrze).

Warto też wspomnieć o jego interwencji z 62. minuty spotkania z Górnikiem. Bramkarz z rocznika 2002 poradził sobie z uderzeniem Rafała Karmelity z 15. metra, zbijając futbolówkę do boku.

Jakub Kisiel (I liga, Stomil Olsztyn, rocznik 2003, środkowy pomocnik) – Kisiel również dwukrotnie znalazł się w wyjściowym składzie Stomilu na mecze z GKS-em i Górnikiem. Środkowy pomocnik rozegrał odpowiednio 59 i 46 minut (zmieniony w przerwie).

Jeśli chodzi o mecz z klubem z Jastrzębia-Zdroju, to w 17. minucie mógł mieć asystę. Młodzieżowiec otrzymał podanie od Patryka Mikity, po czym wbiegł w pole karne z prawej strony. Wypożyczony legionista był pod presją rywala, ale zdołał zagrać wzdłuż boiska, na 7. metr, do Łukasza Monety, który musnął piłkę na wślizgu, ale nie zdołał oddać strzału. Chwilę później 19-latek dopadł do odbitej futbolówki w bocznym sektorze "szesnastki" i mocno uderzył z prawej nogi, z 14. metra, lecz Bartosz Neugebauer popisał się udaną interwencją.

Kisiel sprokurował rzut karny przeciwko drużynie z Polkowic (przy wyniku 0:0). Piłka trafiła go w rękę po strzale Karmelity z 17. metra. Pomocnik został napomniany żółtą kartką, a sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Mateusz Piątkowski.

Gabriel Kobylak (I liga, Puszcza Niepołomice, rocznik 2002, bramkarz) – Puszcza przegrała 0:1 z Sandecją w Nowym Sączu. Kobylak rozegrał całe spotkanie. Po faulu na nim żółtą kartkę ujrzał Tomasz Boczek (85. min.).