Wypożyczeni: Zaczęły się emocje

Łukasz Pazuła

13.02.2017 07:59

(akt. 21.12.2018 15:17)

Ruszyła Lotto Ekstraklasa. To oznacza, iż piłkarze wypożyczeni do ekstraklasowych drużyn rozegrali swoje pierwsze oficjalne mecze po przerwie zimowej. Premierowe spotkania dla legionistów przebywających w innych klubach nie były jednak dobre. Arka Gdynia z Konradem Jałochą i Mateuszem Szwochem przegrała z Legią Warszawa 0:1. Tym samym wynikiem skończyła się potyczka Ruchu Chorzów z Cracovią, w którym Jarosław Niezgoda na boisku przebywał 72. minuty. Ponadto z wypożyczenia do mistrzów Polski wrócili: Konrad Handzlik oraz Tin Matić z Zagłębia Sosnowiec.

Steeven Langil (Waasland-Beveren) – Waasland-Beveren rozegrał dwa mecze u siebie w ubiegłym tygodniu. Najpierw bezbramkowo zremisował z KRC Genk, później przegrał z Standard Liege 0:1. W pierwszym spotkaniu Langil znalazł się poza kadrą meczową, w drugim zagrał 82. minuty.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka przegrała u siebie z Legią Warszawa 0:1. Jałocha zagrał cały mecz. - Chcieliśmy agresywnie wyjść na Legię. Pragnęliśmy przeciwstawić się mistrzowi Polski. Próbowaliśmy strzelić jakiegoś gola. Niestety, nie zdobyliśmy bramki, sami nie zachowaliśmy czystego konta i przegraliśmy. Szkoda, mogliśmy pokusić się o remis – powiedział wypożyczony legionista po spotkaniu.

- Nie wiem, czy mogłem zrobić coś więcej przy straconej bramce. Piłka została mocno zagrana wzdłuż bramki. Po drodze przeleciała jeszcze między nogami naszego zawodnika. Lekko ją trąciłem, ale futbolówka i tak trafiła do Tomasza Jodłowca. Można dyskutować, ale tak samo możemy się zastanowić, czy poprzednie podanie dało radę zablokować. Wyszło jak wyszło – kontynuował „Jao”. Sytuację bramkową zobaczycie tutaj.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch zanotował 76 minut w spotkaniu z Legią. Pomocnik oddał jeden strzał głową, który obronił Arkadiusz Malarz. „Szwochinho” zmienił Przemysław Trytko.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast rozegrał sparing z 1.SC Znojmo FK. Wicemistrzowie Polski przegrali 0:3. Masłowski nie zagrał w tym spotkaniu. Gliwiczanie swój mecz ligowy rozegrają dopiero w poniedziałek o godzinie 18:00 z Pogonią w Szczecinie.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch przegrał u siebie z Cracovią 0:1. Niezgoda zagrał 72 minuty i został zmieniony przez Eduardsa Visnakovsa. Wypożyczony legionista w pierwszej połowie sprytnie zagrał do Patryka Lipskiego, który po chwili oddał strzał na bramkę Grzegorza Sandomierskiego, ale pomocnikowi nie udało się pokonać golkipera „Pasów”.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Stomil zremisował 1:1 w sparingu z Rakowem Częstochowa. Karbowiak w przerwie został zmieniony.

Miłosz Kozak i Adam Ryczkowski (Wigry Suwałki) – Wigry wyleciały na Cypr. Suwalszczanie odbędą na „Wyspie Afrodyty” obóz przygotowawczy.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie w Częstochowie rozegrało sparing z Radomiakiem Radom. Sosnowiczanie wygrali 2:1. Bartczak zagrał cały mecz.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski zanotował 78 minut z Radomiakiem.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski nie zagrał w meczu z Radomiakiem.

Konrad Michalak (Zagłębie Sosnowiec) – Michalak zagrał 62. minuty z Radomiakiem.

Mateusz Wieteska (Chrobry Głogów) – Chrobry rozegrał w Lubinie sparing z Zagłębiem. Głogowianie przegrali 0:2. Wieteska grał przez godzinę. Gdy „Wietes” schodził z boiska, utrzymywał się bezbramkowy remis.

Michał Suchanek (Chojniczanka Chojnice) – Chojniczanka rozegrała dwa sparingi w ubiegłym tygodniu. Chojniczanie wygrali 4:0 z Gwardią Koszalin i 6:0 z Raselem Dygowo. Suchanek nie wystąpił w obydwu spotkaniach.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia rozegrała dwa sparingi w ubiegłym tygodniu. Najpierw zremisowała 2:2 z Polonią Warszawa, później przegrała z Pelikanem Łowicz 0:2. Madeński w obydwu spotkaniach zagrał około 75 minut.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł w sparingach z Polonią i Pelikanem na boisku przebywał łącznie 90 minut.