Wypożyczeni ze zmiennym szczęściem

Jakub Trepczyński

25.10.2009 19:42

(akt. 17.12.2018 00:22)

Porażki doznała Polonia Bytom, w której pierwszym golkiperem jest wypożyczony z Legii Wojciech Skaba. „Fikoł” nie wybronił jednego strzału zmierzającego do strzeżonej przez niego bramki i to wystarczyło, by poloniści stracili trzy punkty na rzecz Ruchu Chorzów. Przegrało także Zagłębie Lubin 0:2 ze Śląskiem Wrocław na wyjeździe. Przez cały mecz na boisku przebywał Martins Nnabugwu Ekwueme, który w drugiej połowie był bliski zdobycia bramki.

Drużyna Macieja Korzyma – GKS Bełchatów – wygrała czwarty raz z rzędu. Tym razem Bełchatowianie gładko pokonali Polonię Warszawa 3:0. „Korzeń” wybiegł w pierwszym składzie, ale nie zdobył  gola. Miał swój udział jednak przy pierwszej bramce. W 86. minucie spotkania został zmieniony przez Krzysztofa Janusa

W niższych ligach zagrali Michał Kucharczyk i Damian Łanucha. Pierwszy rozpoczął konfrontację Świtu z Wigrami Suwałki w pierwszej „jedenastce”. Michał nie strzelił gola, a jego drużyna uległa aż 0:3. Z kolei Damian zaliczył bardzo krótki epizod w spotkaniu Resovii Rzeszów z Okocimskim Brzesko. Wszedł na murawę w 88. minucie, kiedy jego drużyna prowadziła już 3:0.

Widzew Łódź rozgromił Znicz Pruszków, którego zawodnikiem jest kontuzjowany Kamil Majkowski, aż 7:0. Pierwszą bramkę dla Widzewa zdobył były piłkarz Legii Krzysztof Ostrowski.

W ubiegły poniedziałek Pogoń  przegrała w Szczecinie z Widzewem Łódź 1:2, a w ten weekend w takim samym stosunku bramkowym pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Bramki dla „Portowców” strzelili Olgierd Moskalewicz i Piotr Petasz. Zwycięstwo odniosła także Olimpia Elbląg. Gole Łukasza Pietronia, Antona Kołosowa i Kamila Stankiewicza zapewniły trzy punkty w rywalizacji z Concordią Piotrków Trybunalski. Wyjazdowej porażki doznali natomiast Sosnowiczanie. Zagłębie, po porażce 0:1 z GKS-em Tychy, spadło na 6. miejsce w tabeli II ligi zachodniej.