Wypożyczeni: Znakomita trójka z Zagłębia

Emil Kopański

23.09.2014 11:45

(akt. 21.12.2018 15:18)

Dość dobrze w miniony weekend zaprezentowali się wypożyczeni legioniści. Trzech z nich zapisało na swoich kontach trafienie, jeden zaliczył asystę. Doskonale zagrali zwłaszcza zawodnicy wypożyczeni do Zagłębia Sosnowiec – swoją postawą znacząco wpłynęli na wygraną z Siarką Tarnobrzeg. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym raportem.

Henrik Ojamaa (Motherwell) – zespół z Motherwell zremisował w Glasgow z tamtejszym Celtikiem 1:1. Ojamaa cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Marcel Gąsior (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała z GKS Katowice 2:3. Niestety, Gąsior nie wystąpił w tym spotkaniu. Zagrał natomiast przez 73 minuty meczu rezerw z Pelikanem Łowicz (1:5), a zmienił go Mateusz Lubkowicz.

Patryk Mikita (Dolcan Ząbki) – pojawił się na boisku w 54. minucie zremisowanego 0:0 meczu z Bytovią Bytów, zastępując Pawła Tarnowskiego.

Kamil Mazek (Dolcan Ząbki) – w spotkaniu z Bytovią spędził na murawie pełne 90 minut.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – nie zagrał w meczu z Bytovią.

Mateusz Cichocki (Dolcan Ząbki) – po raz kolejny rozegrał pełne 90 minut. Jest, obok Piotra Klepczarka, podstawowym obrońcą Dolcanu i nic nie zapowiada, aby miało się cokolwiek zmienić.

Aleksander Jagiełło (Arka Gdynia) – Arka podzieliła się punktami z Chojniczanką, remisując 1:1. Jagiełło wyszedł na boisko w podstawowym składzie i spędził na nim godzinę, po czym został zmieniony przez Pawła Wojowskiego.

Michał Kopczyński (Wigry Suwałki) – Wigry doznały kolejnej porażki, tym razem ulegając 0:2 Sandecji Nowy Sącz. Kopczyński rozegrał pełne 90 minut, ale niczym nie porywał.

Kamil Dankowski (Legionovia Legionowo) – po raz kolejny udowodnił, że warto na niego stawiać. Zagrał od pierwszej minuty wygranego 3:0 spotkania z Limanovią Limanowa. W 12. minucie gry po dośrodkowaniu w pole karne doszedł do piłki i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Rozegrał cały mecz.

Marcin Stromecki (Legionovia Legionowo) – podobnie jak Dankowski, zagrał w meczu z Limanovią od pierwszej do ostatniej minuty, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców. W 41. minucie został upomniany żółtą kartką.

Mikołaj Smyłek (Legionovia Legionowo) – w spotkaniu z Limanovią zagrał przez pełne 90 minut, ale był praktycznie bezrobotny.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – w meczu z Siarką Tarnobrzeg (3:2) wyszedł na murawę w podstawowej jedenastce. W 30. minucie, przy stanie 0:2, dał sygnał do gonienia wyniku, zdobywając głową bramkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. W 61. minucie zastąpił go Piotr Giel.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – w spotkaniu z Siarką Mizgała pojawił się na boisku w 61. minucie gry. Już dwie minuty później wpisał się na listę strzelców. Wykorzystał bardzo dobre dogranie Dawida Ryndaka i strzałem głową pokonał Oskara Pogorzelca.

Miłosz Kozak (Zagłębie Sosnowiec) – w 75. minucie gry zastąpił Dawida Ryndaka. Był to doskonały ruch trenera Mirosława Smyły – siedem minut później Kozak znakomicie dograł piłkę z lewej strony boiska, a wynik meczu na 3:2 ustalił Hubert Tylec.