Wypożyczeni: Żółty weekend legionistów

Emil Kopański

18.11.2013 12:43

(akt. 21.12.2018 15:18)

W przerwie na mecze reprezentacji narodowych swoje mecze rozgrywali legioniści wypożyczeni do niższych lig. Do bramki Chojniczanki Chojnice wrócił Konrad Jałocha, kiepsko zaprezentował się Bartosz Widejko, a dobre zawody rozegrał Michał Grudniewski. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym raportem.

Jakub Szumski (Piast Gliwice *) – rozegrał 90 minut w spotkaniu młodzieżowej reprezentacji Polski z Maltą (5:1). Pokonany został w ostatniej minucie spotkania strzałem z rzutu karnego.

Damian Zbozień (Piast Gliwice *) – Piast zagrał mecz sparingowy z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:0). Damian rozegrał 45 minut, a w przerwie zmienił go Szymon Paskuda.

Bartosz Żurek (Cracovia) – pojawił się na murawie w drugiej połowie sparingowego meczu z MFK Rużomberok (3:0), zmieniając w przerwie Łukasza Zejdlera.

Kamil Kurowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – w sparingu z Piastem zagrał 45 minut w drugiej połowie.

Aleksander Jagiełło (Podbeskidzie) – spędził na murawie 45 minut w meczu z Piastem.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – nie wystąpił w spotkaniu z Chojniczanką Chojnice (0:0).

Kamil Mazek (Dolcan) – pojawił się w podstawowym składzie Dolcanu na mecz z Chojniczanką. Na murawie spędził 85 minut, a zmienił go Tomasz Prejs. Nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Tomasz Prejs (Dolcan) – na ostatnie pięć minut meczu z Chojniczanką zmienił Kamila Mazka.

Konrad Jałocha (Chojniczanka Chojnice) – powrócił do bramki Chojniczanki. W meczu z Dolcanem spisał się bez zarzutu, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zaliczył bardzo dobrą interwencję po strzale Dariusza Zjawińskiego.

Michał Bajdur (Kolejarz Stróże) – znalazł się w podstawowym składzie Kolejarza na mecz z Puszczą Niepołomice. Nie zaliczy jednak meczu do udanych – opuścił boisko w 72. minucie przy stanie 0:3, a zastąpił go Patryk Szymański.

Marcel Gąsior (GKS Tychy) – nudne widowisko sprawili kibicom piłkarze Miedzi Legnica i GKS Tychy (0:0). Gąsior zagrał w barwach GKS w wyjściowej jedenastce, ale w przerwie zmienił go Dawid Dzięgielewski. Tuż przed przerwą zobaczył żółtą kartkę za faul na Radosławie Bartoszewiczu.

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki) – boleśnie zakończył się dla Wigier mecz ze Stalą Rzeszów. Suwalczanie przegrali 0:3 i spadli na czwarte miejsce w tabeli. Widejko wyszedł na murawę od pierwszej minuty, miał udział przy straconych bramkach. W przerwie zmienił go Dawit Makaradze.

Michał Grudniewski (Zagłębie Sosnowiec) – sosnowiczanie wygrali kolejne spotkanie pod wodzą nowego trenera, Mirosława Smyły. Tym razem odprawili z kwitkiem Odrę Opole (1:0). Grudniewski zagrał w podstawowym składzie. W 28. minucie popisał się fantastyczną interwencją, zapobiegając w praktyce utracie bramki.

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec) – w 67. minucie meczu z Odrą zastąpił Huberta Tylca. Wniósł nieco ożywienia, zmarnował bardzo dogodną sytuację w doliczonym czasie gry.

Bartłomiej Czarnecki (Zagłębie Sosnowiec) – pięć minut przed zakończeniem spotkania z Odrą zmienił Łukasza Tumicza. Po faulu na Czarneckim żółtą kartkę obejrzał Adrian Krysian.

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) – zagrał w wygranym 2:0 meczu z Pelikanem Łowicz. W 27. minucie został upomniany żółtą kartką. W doliczonym czasie gry zmienił go Hubert Tomalski.

Kamil Dankowski (Legionovia) – Legionovia zremisowała bezbramkowo z Motorem Lublin, ale bez udziału Dankowskiego.

Kordian Latos (Legionovia) – nie zagrał w spotkaniu z Motorem.

Paweł Wolski (Legionovia) – w 51. minucie meczu z Motorem zmienił Rafała Maciejewskiego. Do protokołu meczowego zapisał się 27 minut później, kiedy to został upomniany żółtą kartką za kopnięcie w twarz bramkarza rywali.

• - Szumski i Zbozień zostali sprzedani do Piasta, ale mają wpisaną w kontrakt klauzulę pozwalająca Legii na ich odkupienie. Dlatego też będziemy cały czas śledzili ich losy.