Wypożyczeni: Zwycięski Jakub Arak

Emil Kopański

25.08.2014 22:08

(akt. 21.12.2018 15:18)

Kolejny weekend mają za sobą wypożyczeni legioniści. Niestety, aż pięciu z nich nie pojawiło się na boisku choćby na minutę. Pozostali musieli przełknąć gorycz porażki. Jedynie wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec Jakub Arak mógł cieszyć się z ligowego zwycięstwa, przy którym aktywnie uczestniczył. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym raportem.

Henrik Ojamaa (Motherwell) – zespół Estończyka uległ na wyjeździe Kilmarnock 0:2. Ojamaa zagrał przez 81 minut, a potem został zmieniony przez Lionela Answorthe’a.

Marcel Gąsior (Pogoń Siedlce) – Pogoń bezbramkowo zremisowała z innym beniaminkiem I ligi, Bytovią Bytów. Gąsior nie wystąpił w tym spotkaniu.

Patryk Mikita (Dolcan Ząbki) – Dolcan przywiózł jeden punkt z trudnego terenu w Niecieczy, remisują z tamtejszą Termalicą Bruk-Bet 1:1. Mikita ma umiarkowane powody do zadowolenia – rozegrał pełne 90 minut, jednak nie zrobił furory na boisku.

Kamil Mazek (Dolcan Ząbki) – podobnie jak Mikita, znalazł się w podstawowej jedenastce Dolcanu na mecz z Termalicą. Rozegrał 60 minut, a zastąpił go Tomasz Prejs.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – nie zagrał w spotkaniu z Termalicą.

Mateusz Cichocki (Dolcan Ząbki) – rozegrał pełne 90 minut w meczu z Termalicą. Był to jego czwarty ligowy występ w tym sezonie.

Aleksander Jagiełło (Arka Gdynia) – podobnie jak w poprzednim spotkaniu, wyszedł na murawę w podstawowej jedenastce Arki. Tym razem zespół z Gdyni przegrał w Olsztynie z tamtejszym Stomilem 0:1, a Jagiełłę w 56. minucie zastąpił sprowadzony latem z II-ligowej Legionovii Legionowo Antonio Calderon.

Kamil Dankowski (Legionovia Legionowo) – Legionovia zremisowała z Puszczą Niepołomice 0:0. Dankowski zagrał przez pełne 90 minut, obejrzał także żółtą kartkę.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – nie wystąpił w wygranym 1:0 spotkaniu z Błękitnymi Stargard. Mizgała nie pojawił się na boisku.

Miłosz Kozak (Zagłębie Sosnowiec) – podobnie jak Mizgała, nie zagrał przeciwko Błękitnym.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – jako jedyny z wypożyczonych do Zagłębia legionistów pojawił się na boisku. Zagrał do 67. minuty, a zastąpił go Piotr Giel.