Igor Strzałek

Wysoka wygrana z GKS-em Bełchatów

06.02.2022 12:05

(akt. 06.02.2022 17:32)

Legioniści mają za sobą szósty sparing w 2022 roku. Mistrzowie Polski wygrali w LTC 4:0 z II-ligowym GKS-em Bełchatów po golach Ernesta Muciego, Szymona Włodarczyka, Igora Strzałka i Kacpra Skwierczyńskiego.
Sparingi zimowe 2021/2022 - Sparingi
4 0

(2:0)

GKS BełchatówGKS Bełchatów
06-02-2022 12:00 Książenice
15'
45'
46'
46'
57'
61'
63'
70'
72'
75'
80'
84'
90'
Legia WarszawaGKS Bełchatów
  • 25. Leonid Otczenaszenko

46'
  • 14. Nikodem Niski

84'
  • 77. Igor Dudariew

61'
  • 88. Kamil Niewiadomski

• 2. Mateusz Szymorek

• 30. Łukasz Wroński

61'
  • 9. Waldemar Gancarczyk

70'
  • 23. Michał Graczyk

• 7. Damian Warnecki

80'
  • 10. Dawid Flaszka

61'
  • 91. Szymon Lewicki

75'

• 12. Dariusz Szczerbal

46'
  • 29. Kamil Mizera

84'
  • 95. Jakub Nowakowski

61'
  • 96. Dawid Kalisz

61'
  • 55. Mateusz Mikulski

70'
  • 50. Jakub Miarka

80'
  • 11. Szymon Sołtysiński

61'
  • 97. Alexander Zaleczny

75'

Zapis relacji tekstowej na żywo

- Wypowiedź trenera Vukovicia

Dwa dni temu (4.02) Legia rozegrała pierwszy mecz o stawkę w 2022 roku – zwyciężyła na wyjeździe 3:1 Zagłębie Lubin w 20. kolejce PKO Ekstraklasy. Z tego powodu, w niedzielnym sparingu z II-ligowym GKS-em Bełchatów wystąpili zawodnicy, którzy nie zagrali w piątek, plus piłkarze, którzy pojawili się na murawie w drugiej połowie spotkania z "Miedziowymi". Jak wyglądał podstawowy skład mistrzów Polski? W bramce stanął Cezary Miszta. Trójosobowy blok defensywny stworzyli Ihor Charatin, Maik Nawrocki i Mateusz Grudziński. Na prawym wahadle zagrał Paweł Wszołek, a na lewym – Filip Mladenović, którego zabrakło w Lubinie z powodu nadmiaru żółtych kartek. W środku pola znaleźli się Jurgen Celhaka oraz Bartłomiej Ciepiela. Role "dziesiątek" pełnili Lirim Kastrati i Ernest Muci, a najbardziej wysuniętym piłkarzem okazał się Szymon Włodarczyk.

Legioniści próbowali od samego początku narzucić własny styl gry. Częściej przebywali na połowie przyjezdnych, szukali szans choćby po akcjach w bocznych sektorach boiska i zagraniach w pole karne. Kwadrans po rozpoczęciu rywalizacji, mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie. Akcja zaczęła się od przechwytu Kastratiego. Kosowianin podał do Ciepieli, a ten dośrodkował na drugą stronę "szesnastki", w kierunku Mladenovicia. Aktywny Serb wypatrzył Muciego, który oddał strzał z 6. metra i pokonał bramkarza. Kilkanaście minut później piłkarz z rocznika 2001 mógł podwyższyć rezultat. Otrzymał podanie od Celhaki, minął przeciwnika, lecz jego mocne uderzenie obiło słupek. Jednak tuż przed przerwą padł drugi gol dla miejscowych. Celhaka przechwycił futbolówkę w środku pola, po czym podał na prawą flankę do Kastratiego, który bardzo szybko, po koźle, zagrał na środek "szesnastki". Znalazł się tam Włodarczyk, który umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie skład Legii się zmienił. Na murawę weszli Kacper Tobiasz, Karol Noiszewski, Ramil Mustafajew, Igor Strzałek i Jakub Kwiatkowski, którzy zastąpili Misztę, Nawrockiego, Wszołka, Muciego oraz Mladenovicia. Potem doszło jeszcze do trzech zmian. Warszawiacy kontrolowali przebieg meczu, w 63. minucie podwyższyli prowadzenie. Włodarczyk popisał się przechwytem w środku pola. Napastnik podał do Strzałka, który bez najmniejszych problemów wpakował piłkę do siatki. Później dwa strzały z ok. 15. metra oddał Ciepiela – jego pierwsze uderzenie zostało wybronione, a drugie okazało się minimalnie niecelne. Przed szansą stanął też Mustafajew, który potężnie uderzył z półwoleja, lecz piłka poszybowała nieco ponad poprzeczką. Legioniści rozegrali końcówkę na dużej intensywności, stosowali wysoki pressing, który przyniósł efekt. Strzałek bardzo mocno nacisnął obrońcę i zmusił go do niedokładnego podania. Przechwycił je Kacper Skwierczyński, który strzelił gola z 15. metra.

Ostatecznie, legioniści wygrali 4:0 z GKS-em Bełchatów. Dla "Wojskowych" była to szósta gra kontrolna – licząc od początku okresu przygotowawczego. Mistrzowie Polski wygrali wszystkie sparingi, a w najbliższą niedzielę (13.02, godz. 17:30) zmierzą się przy Łazienkowskiej z Wartą Poznań w 21. kolejce ligowej