Z Mięcielem na niewygodną Odrę

03.03.2010 11:13

(akt. 16.12.2018 11:27)

W najbliższą niedzielę piłkarze Legii Warszawa i Odry Wodzisław zmierzą się ze sobą 32. raz w historii obu klubów. Jak do tej pory 19 razy wygrywali legioniści, 5 razy wynik był nierozstrzygnięty, zaś 7 razy zwyciężali wodzisławianie. Bilans bramkowy to 51:20 na korzyść "Wojskowych". Wszystko wygląda nieźle, ale w ostatnich latach Odra była bardzo trudnym rywalem dla naszych zawodników. W ostatnich pięciu spotkaniach rywale aż trzykrotnie wychodzili z tarczą z rywalizacji z Legią.

Ostatnie pięć spotkań:

2009-08-23    Odra Wodzisław - Legia Warszawa    1 : 0
75' Piotr Piechniak
2009-03-08    Legia Warszawa - Odra Wodzisław    4 : 0
27' Maciej Rybus, 63' Maciej Iwański, 69' Piotr Giza, 83' Roger Guerreiro
2008-08-17    Odra Wodzisław - Legia Warszawa    2 : 0
1' i 26' Arkadiusz Aleksander
2008-04-19    Odra Wodzisław - Legia Warszawa    0 : 2
38' Ariel Borysiuk, 82' Aleksandar Vuković
2007-10-19    Legia Warszawa - Odra Wodzisław    0 : 1
11' Sławomir Szary

Niewiele lepiej wiodło się legionistom w ostatnich pojedynkach w Warszawie:

2006-11-10    Legia Warszawa - Odra Wodzisław    2 : 0
11' Dawid Janczyk, 87' Miroslav Radović
2005-09-10    Legia Warszawa - Odra Wodzisław    2 : 1
11' Piotr Włodarczyk, 90 Sebastian Szałachowski - 40' Łukasz Masłowski
2005-04-17    Legia Warszawa - Odra Wodzisław    0 : 1
54' Jan Woś

Najlepiej Legii w rywalizacji z Odrą wiodło się w latach 1998-2002 kiedy to legioniści zanotowali serię 10 meczów bez porażki. Wtedy także "Wojskowi" zanotowali najdłuższą w historii serię czterech zwycięstw z rzędu nad wodzisławianami.

Jak do tej pory najlepszym legijnym strzelcem w meczach z Odrą jest Marcin Mięciel, który sześć razy trafiał do siatki rywali. Wiele wskazuje na to, że "Miętowy" wystąpi w niedzielę w podstawowym składzie więc powinna być okazja do poprawienia tego dorobku.

Lista legijnych strzelców w meczach z Odra Wodzisław:

6 - Marcin Mięciel

4 - Sylwester Czereszewski, Cezary Kucharski

3 - Piotr Włodarczyk, Tomasz Sokołowski

2 - Jacek Bednarz, Jacek Magiera, Jacek Kacprzak, Roger Guerreiro, Marek Citko, Dariusz Czykier, Aleksandar Vuković

1 - Marcin Burkhardt, Marek Saganowski, Wojciech Kowalczyk, Piotr Mosór, Maciej Iwański, Maciej Rybus, Dawid Janczyk, Maciej Murawski, Łukasz Surma, Ariel Borysiuk, Dariusz Solnica, Sebastian Szałachowski, Piotr Giza, Rafał Siadaczka, Miroslav Radović, Ryszard Staniek, Mariusz Piekarski

Cały profil rywalizacji obu drużyn znajduje się w dziale historia - kliknij tutaj