Z obozu rywala - Zagłębie Lubin

Piotr Kamieniecki, Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

14-04-2018 / 12:45

(akt. 02-12-2018 / 11:30)

W sobotę o godzinie 20:30 piłkarze Legii Warszawa rozpoczną grę w rundzie mistrzowskiej sezonu 2017/2018. Rywalem "Wojskowych" będzie ósmy zespół rozgrywek, Zagłębie Lubin. Co dzieje się obecnie w obozie rywala? Jakie cele "Miedziowi" stawiają sobie na kolejne lata? Zapraszamy do lektury.

Przed meczem z Legią, Zagłębie ogłosiło swój plan na lata 2018-2021. Klub z Lubina w dziesięciu punktach przedstawił swoje założenia. To ciekawa inicjatywa, choć ryzykowna, pozwalająca w kolejnych sezonach dokładnie rozliczać "Miedziowych" z ich celów. Podstawową kwestią jest awans do europejskich pucharów. Cele Zagłębia wskazują także na dalszy rozwój akademii i dalsze wprowadzanie młodzieżowców do składu pierwszego zespołu. Założeniem ósmej drużyny Ekstraklasy jest, by przynajmniej 50% składu drużyny stanowili wychowankowie akademii.

 

 

Niepewny występu z Legią jest nadal Dominik Hładun. Golkiper lubinian naciągnął mięsień w meczu z Cracovią i walczy z czasem. Do tej pory, w ośmiu potyczkach bramkarz Zagłębia aż pięć razy zachował czyste konto. Gdy stał między słupkami, jego zespół przegrał tylko raz – z Wisłą w Płocku (0:2). Wszystko wskazuje na to, że dostępu do swojej bramki będzie strzegł Piotr Leciejewski. Do kadry „Miedziowych” wraca Mateusz Matras, który odcierpiał trzy mecze kary za czerwoną kartkę. Lewandowski ma spory ból głowy, ponieważ nie zabierze do Warszawy Bartosza Kopacza, środkowego obrońcy. Wydaje się, że były reprezentant Polski zdecyduje się na wariant z czterema defensywnymi zawodnikami, więcej lukę po wykartkowanym Kopaczy wypełni Aleksandar Todorovski.

 

Lubinianie, po awansie do grupy mistrzowskiej, osiągnęli cel minimum. Nikt jednak nie myśli o tym, aby podkładać się na drodze najbliższym przeciwnikom. - Nadal chcemy walczyć. Faktycznie, nic nie musimy, ale jesteśmy grupą ambitnych ludzi, którzy chcą zająć jak najwyższą lokatę w lidze. Nadal nie straciliśmy też szans na awans do europejskich pucharów. Mamy duży potencjał piłkarski, walecznych zawodników. To fajny zespół, co widać poza szatnią, ale i w niej. Może tego brakowało w Legii? Przy Łazienkowskiej jest jednak zbyt wiele nacji, nie ze wszystkimi da się porozumieć. W Zagłębiu nie brakuje Polaków i fajnie to funkcjonuje – opowiadał Maciej Dąbrowski w wywiadzie dla Legia.Net.

 

Ostatnie zdania wypowiedzi Dąbrowskiego pokrywają się z kolejnym z założeń Zagłębia na lata 18-21. Chodzi o proporcje narodowościowe zespołu - 75% Polaków, 25% obcokrajowców. Na ten moment w kadrze "Miedziowych" jest pięciu graczy z innych krajów.

 

Zagłębie, w ciągu dwóch ostatnich lat, nieźle radziło sobie w fazie play-off. W czternastu konfrontacjach drużyna zanotowała 29 punktów (dziewięć zwycięstw, dwa remisy, trzy porażki). Jest to najwyższa liczba punktów w porównaniu do innych zespołów z Ekstraklasy. „Oczko” mniej zdobyła – co ciekawe – Legia Warszawa.

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094