News: Hokej: Skrót sobotniego meczu z UKH Dębica

Hokej: Druga porażka w Gdańsku

30.11.2014 19:40

(akt. 04.01.2019 13:35)

Hokeiści Legii zanotowali drugą porażkę w Gdańsku. Wczoraj warszawiacy ulegli miejscowym 2:9, a w niedzielę 2:6. Gole dla gości strzelili Grzegorz Rostkowski oraz Patryk Wąsiński, któremu asystował Tomasz Wołkowicz. Za tydzień podopieczni Lubomira Witoszka zmierzą się przy Łazienkowskiej z KS Toruń.

W niedzielę skład legionistów zmniejszył się. Trener Lubomir Witoszek mógł skorzystać jedynie z 13 zawodników występujących w obronie oraz w ataku. Z kolei na lodzie ponownie pojawiło się dwóch bramkarzy. Więcej na tafli przebywał jednak Bartosz Maza, który na placu gry spędził 40 minut. W trakcie spotkania ponownie przeważali gospodarze, którzy już w 6. minucie prowadzili po trafieniu Jakuba Stasiewicza. Niespełna 10 minut później było 2:0 po bramce Dariusza Błażejczyka. Takim wynikiem zakończyła się też pierwsza tercja.

Gdańszczanie oddawali więcej strzałów i częściej gościli na legijnej tercji. W sumie miejscowi oddali 40 uderzeń, a warszawiacy o połowę mniej. W 26. minucie do siatki trafił ponownie Stasiewicz. Prawie pięć minut później z gola cieszył się Filip Pesta. Kilka chwil przed zakończeniem drugiej części gry, bramkę po zespołowej akcji zdobył jeszcze Michał Sochacki.

W trzeciej tercji do głosu doszli legioniści. W 50. minucie gry gola strzelił Grzegorz Rostkowski.  Drugie trafienie dla warszawian zaliczył wkrótce Patryk Wąsiński, któremu asystował Tomasz Wołkowicz. To jednak gracze Stoczniowca chcieli zakończyć niedzielne strzelanie i na 20 sekund przed końcem ustalili wynik spotkania. Hat-tricka skompletował Stasiewicz. Warszawianie przegrali 2:6, a za tydzień zmierzą się na Torwarze w KS Toruń.

Stoczniowiec Gdańsk - Legia Warszawa 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)

1 : 0 Jakub Stasiewicz ( Filip Pesta ) 05:20
2 : 0 Dariusz Błażejczyk ( Michał Michałkiewicz ) 14:01
3 : 0 Jakub Stasiewicz ( Michał Ruszkowski ) 25:55
4 : 0 Filip Pesta ( Michał Sochacki ) 30:40
5 : 0 Michał Sochacki ( Mikołaj Krasakiewicz - Michal Urbaniak ) 38:33
5 : 1 Grzegorz Rostkowski 50:16
5 : 2 Patryk Wąsiński ( Tomasz Wołkowicz ) 51:42
6 : 2 Jakub Stasiewicz ( Filip Pesta ) 59:40

Legia: Maza, Gutkowski - K. Szaniawski, Porębski, Rostkowski, Vecher, Krzymowski - Grzesik, Kran, Wołkowicz, Wąsiński, Kubicki - Kołodziej, Kotyński, Popielarz