News: Hokej: Gra w przewadze kluczem do zwycięstwa KTH

Hokej: Gra w przewadze kluczem do zwycięstwa KTH

10.01.2015 20:10

(akt. 08.12.2018 05:00)

Legioniści jechali do Krynicy z delikatnym optymizmem i chęcią przełamania złej serii gier z KTH. Krynicki klimat jest dla naszych hokeistów wyjątkowo niekorzystny. Legia ostatni raz wygrała tam 27 listopada 2011 roku... Do kadry meczowej wrócili Bartosz Maza i Łukasz Bułanowski. Niestety to gospodarze wygrali 6:1.

Od pierwszej minuty spotkanie było wyrównane, choć trochę więcej z gry mieli gospodarze. W szóstej minucie do siatki naszego zespołu trafił Marek Bryła, który wykorzystał podanie Damiana Zabawy. Po tym golu spotkanie dalej toczyło się w podobnym stylu, choć często nasi gracze byli cofnięci i wychodzili z kontrami. Do końca pierwszej tercji wynik nie uległ zmianie, ale niestety na 64 sekundy przed końcem karę dwóch minut otrzymał Tomasz Wołkowicz za zbyt wysoko uniesiony kij. Tuż po wznowieniu drugiej części meczu na ławkę kar powędrował jeszcze Michał Porębski za opóźnianie gry. Kryniczanie mieli na tafli dwóch graczy więcej i to wykorzystali. Artur Zieliński zagrał do Marcina Zabawy i dwubramkowe prowadzenie KTH stało się faktem.

W końcu i hokeista gospodarzy zawitał na ławkę kar – za przeszkadzanie został ukarany Damian Zabawa, ale legionistom nie udało się wykorzystać gry w przewadze. Co gorsze wkrótce to gospodarze podwyższyli prowadzenie – bramkę zdobył ponownie Marcin Zabawa, a dogrywał mu Dawid Kruczek. W 26 minucie za uderzenie kijem 2 minutami na ławce został ukarany Rafał Solon, a akcją przeprowadzili Kryniczanie – Dawid Maj z Damianem Zabawą wymienili podania, a do bramki trafił Dawid Kruczek. Gola dającego nadzieję na pozytywny rezultat tuż przed końcem drugiej tercji zdobył Mateusz Solon, a asystował mu Grzegorz Rostkowski.

Przed ostatnią częścią gry była więc nadzieja, legioniści zaczęli zdeterminowani. Na ławkę kar powędrował hokeista KTH Marek Bryła za spowodowanie upadku naszego gracza. Niestety przewagi nie udało się wykorzystać. Gospodarze przetrzymali napór legionistów i kolejny raz wykorzystali grę w przewadze kiedy za trzymanie ukarany został Grzegorz Rostkowski. Do bramki naszego zespołu trafił Dawid Kruczek i wszelkie nadzieje na choćby remis prysły jak bańka mydlana. Przewagą mieli Kryniczanie, a nasi zawodnicy byli już trochę zrezygnowani. A gospodarze kolejni raz wykorzystali grę w przewadze – Damian Zabawa trafił po akcji Damiana Maczugi i Marka Bryły kiedy na ławce kar przebywał Jarosław Grzesik. Gospodarze wygrali więc 6:1, a legioniści kolejną szansę na przełamanie złej serii meczów w Krynicy będą mieli w niedzielę.

KTK Krynica - Legia Warszawa 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

1 : 0 Marek Bryła ( Damian Zabawa ) 05:16
2 : 0 Marcin Zabawa ( Artur Zieliński ) 20:33
3 : 0 Marcin Zabawa ( Dawid Kruczek ) 34:01
4 : 0 Dawid Kruczek ( Dawid Maj - Damian Zabawa ) 37:16
4 : 1 Mateusz Solon ( Grzegorz Rostkowski ) 39:27
5 : 1 Dawid Kruczek ( Dawid Maj - Marek Bryła ) 47:12
6 : 1 Damian Zabawa ( Damian Maczuga - Marek Bryła ) 51:36