Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

02.02.2022 00:00

(akt. 02.02.2022 00:08)

W środę, 2 lutego, 27. urodziny obchodzi pomocnik Legii Warszawa, Ihor Charatin. W drużynie mistrza Polski występuje od września 2021 roku.

Ihor Charatin trafił do Legii we wrześniu 2021 roku z węgierskiego Ferencvarosi TC. Kwota transferu wyniosła ok. 800 tys. euro. W koszulce z "elką" na piersi zadebiutował w 7. kolejce PKO Ekstraklasy. Wówczas "Wojskowi" przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 0:1, a Charatin wszedł na ostatnie 23 minuty i obejrzał żółtą kartkę. Dwa tygodnie później pokazał się z dobrej strony w spotkaniu z Rakowem Częstochowa (2:3). Pojawił się na murawie w 57. minucie i kilkanaście minut później strzelił gola kontaktowego. Ukrainiec dostawał szanse w kolejnych meczach, lecz w żadnym z nich niczym się nie wyróżniał. W listopadzie doznał kontuzji i do końca roku zagrał jedynie 25 minut w rewanżowym spotkaniu ze Spartakiem Moskwa. Przepracował z zespołem obóz przygotowawczy w Dubaju, ale póki co przegrywa rywalizacje w środku pola z Bartoszem Sliszem i Patrykiem Sokołowskim. Jego kontrakt z Legią obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Redakcja serwisu Legia.Net składa Ihorowi najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia oraz sukcesów sportowych i prywatnych. Sto lat!