Wiktor Kamiński

Akademia: Legia lepsza od Slavii Praga! Hat-trick Kamińskiego

06.04.2022 13:08

(akt. 06.04.2022 13:12)

Legia U-19 wygrała w LTC 4:1 ze Slavią Praga w ostatniej kolejce fazy grupowej Al Abtal Cup. Hat-tricka zdobył Wiktor Kamiński, a jednego gola strzelił Marcel Krajewski. Dla "Wojskowych" to drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Drużynę do lat 19 poprowadzili Marek Gołębiewski (trener rezerw) i Grzegorz Szoka (szkoleniowiec juniorów starszych). W kadrze na środowy mecz znalazło się 18 piłkarzy, w tym 1 z pierwszego zespołu Legii – Ramil Mustafajew.

Warszawiacy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Jordan Majchrzak został sfaulowany w polu karnym, a "jedenastkę" na gola zamienił Wiktor Kamiński (płaski strzał w lewy, dolny róg). Miejscowi przeważali, wykreowali sporo sytuacji i tuż przed przerwą podwyższyli rezultat. Mustafajew popędził prawą flanką, a następnie wycofał do Kamińskiego, który znowu pokonał bramkarza Slavii (uderzenie po ziemi).

W 64. minucie Czesi zdobyli bramkę kontaktową, ale moment później padł trzeci gol dla "Wojskowych" – Kamiński asystował przy trafieniu Marcela Krajewskiego. Wynik, w końcówce rywalizacji, ustalił "Kamyk" (hat-trick), który dopadł do prostopadłego podania Maddoxa Sobocińskiego, po czym oddał skuteczny strzał z lewej strony "szesnastki" na dalszy słupek. Ostatecznie, Legia wygrała 4:1 ze Slavią.

Akademia: Legia Warszawa – Slavia Praga 4:1 (2:0)
Kamiński (4. min. – k., 43. min., 87. min.), Krajewski (65. min.) – (64. min.)

Legia: Kowynia – Kwiatkowski, Kieraś, Wnorowski, Pacek (46' Romanowski) – Jędrasik (52' Kiedrowicz), Knera, Mustafajew (75' Sobociński), Skwierczyński (52' Krajewski) – Kamiński, Majchrzak (60' Pierzak)

---

Mocno obsadzony turniej Al Abtal Cup z udziałem drużyn U-19 rozgrywany jest w dwóch fazach: grupowej i pucharowej (ćwierćfinały półfinały i finał). W pierwszej części rozgrywek zespoły podzielone są według kryterium geograficznego na trzy grupy:

Grupa wschodnioeuropejska:

Legia Warszawa, Szachtar Donieck (wycofanie z turnieju), Slavia Praga, FC Midtjylland, Green Falcons*, White Falcons*