Akademia: Młodzież walczy o finały mistrzostw Polski

Redaktor Piotr Kamieniecki

13.06.2019 08:15

(akt. 13.06.2019 02:37)

W czwartek młodzieżowcy Legii Warszawa będą walczyli o występ w finałach mistrzostw Polski. "Wojskowi" z drużyn U-15 oraz U-17 zwyciężyli w pierwszych meczach.

Zespół Grzegorza Szoki w pierwszym meczu półfinałowym pokonał na wyjeździe 3:2 Zagłębie Lubin. Warszawiacy z drużyny U-17 przegrywali do przerwy 0:1, ale tuż po niej, w dziesięć minut, strzelili trzy gole. Najpierw golkipera rywali pokonał Kajetan Staniszewski. Potem dwie bramki dla stołecznej ekipy zdobył Szymon Włodarczyk. W 66. minucie gola kontaktowego strzelił Bartosz Zynek, ale i tak stołeczna drużyna mogła wracać na Łazienkowską z zaliczką.

Rewanżowe spotkanie z Zagłębiem odbędzie się w czwartek (13.06) o godzinie 12:00 na bocznym boisku przy Łazienkowskiej. Wstęp dla kibiców jest wolny. W drugim półfinale Lech Poznań wygrał 2:1 z Koroną Kielce. Finał planowany jest na 18 czerwca.

O występ w finale mistrzostw Polski walczą również zawodnicy z zespołu do lat 15. "Wojskowi" w pierwszym meczu przy Łazienkowskiej pokonali 2:1 AP 21 Kraków. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Dawid Kiedrowicz oraz Igor Strzałek. Wydarzeniem meczu były jedak trzy obronione rzuty karne przez bramkarza Legii, Dawida Kuczyńskiego. Rewanż odbędzie się w Małopolsce w czwartek 13 czerwca o godzinie 15:00.