Amp Futbol Ekstraklasa: Legia zwycięzcą turnieju w Warszawie! (akt. foto)

24.10.2021 15:45

(akt. 28.10.2021 08:50)

Legioniści wygrali IV turniej Amp Futbol Ekstraklasy, który miał miejsce w Warszawie. W sobotę stołeczny zespół zwyciężył Wartę Poznań i zremisował z Kuloodpornymi, a w niedzielę wygrał z Wisłą Kraków i Widzewem Łódź. Do zakończenia sezonu pozostał jeszcze jeden turniej, który za dwa tygodnie odbędzie się w Krakowie (6-7.11). Na tę chwilę Legia traci trzy punkty do lidera rozgrywek, Wisły.

Legioniści świetnie zaprezentowali się w meczu z liderem rozgrywek, Wisłą Kraków. W 14. minucie - po skutecznym rozegraniu rzutu wolnego, po lewej stronie boiska – zespół z Warszawy objął prowadzenie. Bartosz Łastowski zagrał wzdłuż murawy do Mateusza Ślusarczyka, który zdobył bramkę po uderzeniu pod poprzeczkę. Po pół godzinie rywalizacji, Legia podwyższyła wynik. Jakub Kożuch przechwycił piłkę w środku pola i zapoczątkował kontrę. Podał na prawe skrzydło do Łastowskiego, który dokładnie dograł na dalszy słupek do Mariusza Adamczyka, który dopełnił formalności z bliskiej odległości.

Warszawiacy ustalili wynik w końcówce spotkania. Kożuch dopadł do piłki na własnej połowie, a następnie kapitalnie minął dwóch rywali, popędził lewą stroną boiska i oddał strzał z ostrego kąta, który odbił się od słupka i wpadł do siatki.

Legia Warszawa – Wisła Kraków 3:0 (1:0)

Ślusarczyk (14. min.), Adamczyk (33. min.), Kożuch (40. min.)

Parę godzin później, stołeczna drużyna wygrała aż 10:0 z Widzewem Łódź. Już w piątej minucie pierwszego gola w meczu, po dograniu Kożucha z lewej flanki, strzelił Łastowski. Kilka chwil później legioniści podwyższyli rezultat za sprawą Kożucha. Moment później było 3:0. Łastowski oddał strzał z dalszej odległości, a piłka odbiła się od rywala i wpadła do siatki. Między 18. a 20. minutą, legioniści strzelili trzy gole – do siatki dwukrotnie trafił Łastowski, a raz Adamczyk. Po przerwie padły jeszcze cztery trafienia dla Legii. W drugiej połowie gole strzelali Artur Stolikowski, a także Adamczyk (dwukrotnie) oraz Kożuch.

Legia Warszawa – Widzew Łódź 10:0 (6:0)

Łastowski (5. min., 18. min., 20. min.), Kożuch (10. min., 39. Mmn.), (13. min. – sam.), Adamczyk (19. min., 34. min., 39. min.), Stolikowski (23. min.)