Oskar Lachowicz

CLJ: Siedem goli w LTC. Legia lepsza od Zagłębia!

20.08.2022 13:30

(akt. 20.08.2022 17:29)

Juniorzy starsi Legii wygrali u siebie 5:2 z Zagłębiem Lubin w 2. kolejce CLJ U-19, mimo że od 14. minuty przegrywali 0:1. Dwie bramki zdobył Oskar Lachowicz, a po golu strzelili Dawid Niedźwiedzki, Kacper Wnorowski i Maksymilian Stangret. Dla "Wojskowych" to drugi mecz i drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach!

Po niecałym kwadransie gry Zagłębie objęło prowadzenie za sprawą Kacpra Masiaka, ale dwie minuty później Legia doprowadziła do remisu. Maksymilian Stangret dostał piłkę od Oskara Lachowicza, wciął się między dwóch obrońców i zagrał, po szerokości, na skrzydło do Dawida Niedźwiedzkiego, który oddał skuteczny strzał zza pola karnego – ładny, na dalszy słupek, mierzony, trochę zakręcony. W 32. minucie zrobiło się 2:1 dla zespołu z Warszawy. Wiktor Puciłowski otrzymał podanie od Marcela Krajewskiego na prawy sektor "szesnastki" i wyłożył futbolówkę Lachowiczowi na 11. metr, a ten pokonał golkipera po płaskim uderzeniu na dalszy słupek, bez przyjęcia.

Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do gości. W pewnym momencie był wślizg, ręka Kacpra Wnorowskiego i "jedenastka" dla drużyny z Lubina, lecz Jakub Murawski obronił uderzenie. Masiak oddał bardzo słaby strzał z rzutu karnego, metr obok stojącego na środku bramkarza Legii, który wyczuł jego intencje i bez problemu chwycił piłkę. Potem się jeszcze kotłowało, pojawiło się parę zablokowanych uderzeń, lecz do przerwy "Wojskowi" wygrywali 2:1.

Początek drugiej odsłony też okazał się interesujący. Parę chwil po zmianie stron przeciwnicy wyrównali po trafieniu Mateusza Chmarka, lecz w 53. minucie Legia odzyskała prowadzenie dzięki Wnorowskiemu, który udanie główkował po dośrodkowaniu Macieja Bochniaka z rzutu rożnego.

W 66. minucie "Wojskowi" podwyższyli wynik! Stangret dopadł do piłki po lewej stronie boiska, pojawił się w "szesnastce", zbiegł do środka, minął obrońcę i skutecznie uderzył z 13. metra na bliższy słupek. W doliczonym czasie gry padł piąty gol dla Legii. Stangret prostopadle podał do Puciłowskiego, ten znalazł się na lewym sektorze pola karnego, po czym zagrał "fałszem" (prawą nogą) na 8. metr do Lachowicza, który technicznie, lekko podciął piłkę nad bramkarzem i ustalił wynik spotkania.

Ostatecznie Legia U-19 wygrała u siebie 5:2 z Zagłębiem Lubin, a w 3. kolejce zmierzy się na wyjeździe z Cracovią.

2.kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 5:2 (2:1)
Niedźwiedzki (16. min.), Lachowicz (32. min., 90. min.), Wnorowski (53. min.), Stangret (66. min.) – Masiak (14. min.), Chmarek (49. min.)

Legia: Murawski – Krajewski (80' Bogusiewicz), Wnorowski, Okusami, Bochniak (80' Romanowski) – Kieraś, Lachowicz, Grączewski (62' Mikołajczyk) – Puciłowski, Stangret, Niedźwiedzki (70' Saganowski).