Jakub Żewłakow

CLJ U-19: Legia wiceliderem, statystyki

06.11.2023 12:00

(akt. 06.11.2023 01:07)

W niedzielę, 5 listopada, Legia U-19 wygrała na wyjeździe aż 5:0 z Zagłębiem Lubin w 13. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Do przerwy "Wojskowi" prowadzili 1:0 po golu zawodnika pierwszej drużyny, Filipa Rejczyka, który wraca do formy po przeciążeniu ścięgna Achillesa. W drugiej połowie bramki zdobyli Jakub Zbróg, Przemysław Mizera, Bartosz Dembek i Stanisław Gieroba.

Relację z meczu z Zagłębiem można znaleźć TUTAJ. Legia U-19 zajmuje 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów (8 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki) i 2 "oczkami" straty do liderującego Lecha Poznań, który zagrał o 1 mecz mniej.

13. kolejka CLJ U-19: Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 0:5 (0:1)
Rejczyk (7. min.), Zbróg (53. min.), Mizera (57. min.), Dembek (83. min.), Gieroba (89. min.)

Zagłębie (skład wyjściowy): Matysek – Dorożko, Fura, Moczyński, Frankowski – Wandachowicz, Sowiecki, Tarkowski, Gruszecki, Gregorski – Starosta

Legia: Zieliński – Olewiński, Dembek, Leszczyński, Bochniak – Saletra (86' Boczoń), Rejczyk (60' Misztal), Żewłakow (77' Bogusiewicz) – Skrobała (75' Konopka), Mizera (65' Gieroba), Zbróg (75' Kowalski)