Filip Rejczyk

CLJ U-19: Gol i asysta Rejczyka, Legia rozbiła Zagłębie

05.11.2023 14:50

(akt. 05.11.2023 15:33)

Legia U-19 wygrała na wyjeździe aż 5:0 z Zagłębiem Lubin w 13. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Do przerwy "Wojskowi" prowadzili 1:0 po golu zawodnika pierwszej drużyny, Filipa Rejczyka, który wraca do formy po przeciążeniu ścięgna Achillesa. W drugiej połowie bramki zdobyli Jakub Zbróg, Przemysław Mizera, Bartosz Dembek i Stanisław Gieroba.

Trener Legii U-19, Filip Raczkowski, nie skorzystał m.in. z Huberta Dorczyka (zerwane więzadło krzyżowe) i Karola Kosiorka, który miał identyczny uraz, od miesiąca trenuje z zespołem, z jego kolanem jest już wszystko w porządku i niebawem powinien wrócić do gry. Z kolei Mateusz Szczepaniak, który wyleczył kontuzję (naderwane więzadło boczne w kolanie), a w sobotę zagrał 60 minut w meczu drużyny do lat 17. W wyjściowym składzie znaleźli się za to Jakub Zieliński (bramkarz rezerw) i Filip Rejczyk (środkowy pomocnik pierwszej drużyny), będący po przeciążeniu ścięgna Achillesa. Z ławki wszedł skrzydłowy "dwójki", Jakub Kowalski.

Legioniści objęli prowadzenie już w 7. minucie. Goście mieli aut na wysokości pola karnego, gdzie została wyrzucona piłka. Przemysław Mizera zgrał na 16. metr, do Rejczyka, który przyjął futbolówkę i uderzył po ziemi, przy bliższym słupku.

Parę chwil po przerwie "Wojskowi" podwyższyli wynik. Mizera obrócił się, podał prostopadle do Jakuba Zbroga, ten minął golkipera i trafił do pustej bramki.

W 57. minucie warszawiacy znowu odskoczyli. Jakub Żewłakow odebrał piłkę w pressingu na 16. metrze, podał piętą do Rejczyka, golkiper Zagłębia wyszedł z bramki, a zawodnik pierwszej drużyny Legii zagrał na pustą siatkę, do Mizery, który strzelił gola.

W końcówce Kacper Bogusiewicz dośrodkował z rzutu rożnego, a Bartosz Dembek skutecznie główkował. Wynik, po uderzeniu z połowy, ustalił Stanisław Gieroba.

Legia zwyciężyła 5:0, a w najbliższą sobotę, 11 listopada (godz. 12:00), zagra u siebie z Koroną Kielce.

13. kolejka CLJ U-19: Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 0:5 (0:1)
Rejczyk (7. min.), Zbróg (53. min.), Mizera (57. min.), Dembek (83. min.), Gieroba (89. min.)

Zagłębie (skład wyjściowy): Matysek – Dorożko, Fura, Moczyński, Frankowski – Wandachowicz, Sowiecki, Tarkowski, Gruszecki, Gregorski – Starosta

Legia: Zieliński – Olewiński, Dembek, Leszczyński, Bochniak – Saletra (86' Boczoń), Rejczyk (60' Misztal), Żewłakow (77' Bogusiewicz) – Skrobała (75' Konopka), Mizera (65' Gieroba), Zbróg (75' Kowalski)