Sklepy Kibica

Legia Warszawa to wielopokoleniowa tradycja wyrażająca się w różny sposób. Przynależność do grona kibiców klubu na co dzień rozgrywającego swoje mecze przy Łazienkowskiej 3 jest więc okazywana w wielu postaciach. Jedną z form podkreślania swojego przywiązania do barw jest posiadanie koszulek, bluz, czapek, czy nawet długopisów zawierających emblematy czy barwy naszej ukochanej drużyny. Wszystko to do nabycia jest w trzech sklepach mieszczących się przy tej samej ulicy co Stadion Wojska Polskiego.

 

Oficjalny sklep Legii Warszawa

 

Oficjalny sklep Legii Warszawa usytuowany jest przy ulicy Łazienkowskiej 3. To zapewne pierwsze miejsce, w które udają się wszyscy kibice, szczególnie Ci dopiero „zarażeni” miłością do „Wojskowych”. Jak sama nazwa wskazuje, jest to jedyny sklep, w którym można nabyć oficjalne koszulki meczowe legionistów.

 

Oprócz tego, każdy chętny może zakupić wszelkiej maści produkty sygnowane herbem Legii Warszawa. A jest z czego wybierać, ponieważ asortyment jest naprawdę szeroki. W ofercie sklepu znaleźć można między innymi czapki, koszulki, bluzy, kurtki, szaliki, ubranka dla dzieci oraz wszelkiego rodzaju akcesoria i gadżety.

 

Wszystko oczywiście podzielone jest na dział męski i żeński, tak by piękniejsza część trybun nie czuła się pokrzywdzona – Panie dostają naprawdę szeroki wachlarz produktów. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

 

Istotny jest na pewno fakt, że właśnie w Oficjalnym Sklepie Legii Warszawa zakupić można ubrania, buty czy piłki wyprodukowane przez jednego ze sponsorów stołecznej drużyny – firmę Adidas. Są to więc wspomniane koszulki, dresy w których zazwyczaj możemy oglądać naszych piłkarzy, bluzy wspominające występ legionistów w Lidze Europy czy też buty sportowe, które na pewno ułatwią nam występy na murawie czy hali.

 

Kupować można oczywiście przyjeżdżając na Łazienkowską, oraz przez internet (sklep.legia.com), zakładając wcześniej konto. Niezależnie jednak, czy stawimy się w sklepie osobiście, czy kupimy „przez kabel”, zawsze możemy korzystać z licznych promocji, bowiem praktycznie przez cały rok Oficjalny Sklep, nie tylko w internecie, oferuje produkty w ramach „Strefy Niskich Cen”. Przy Łazienkowskiej 3 z kolei często można napotkać okolicznościowe obniżki cen, np. w ramach Bożego Narodzenia, Mikołajek czy nawet Walentynek.

 

Choć ceny nie zawsze idą w parze z jakością wykonania, to włodarze sklepu naprawdę wiedzą jak zachęcić fanów do wizyty. Każdy kibic Legii Warszawa na pewno choć raz powinien zajrzeć do Oficjalnego Sklepu Legii Warszawa.

 

1916 ABJ Sport

 

1916.com.pl– to adres drugiego sklepu mieszczącego się przy tej samej ulicy, choć po przeciwnej stronie – pod adresem Łazienkowska 6a. ABJ Sport to miejsce, które dużo chętniej odwiedzają najbardziej zagorzali kibice Legii Warszawa, ci zazwyczaj zasiadający na Żylecie.

 

Choć ceny są zazwyczaj niższe niż te, które spotkać można w Oficjalnym Sklepie Legii Warszawa, to nie jest to główny powód dla którego duża ilość fanów kieruje swoje kroki do „Bosmana”. To tam można nabyć koszulki, bluzy, szaliki i gadżety (w tym vlepki) związane z kibicowską stroną „Wojskowych”. Motywy, które widnieją na różnych częściach garderoby często tworzone są przez kibiców dla kibiców i dlatego trafiają do szerokiego grona odbiorców.

 

W ABJ Sport nie znajdziecie produktów Adidasa, ale nie oznacza to, że odzież kupiona przy Torwarze jest gorszej jakości. Zarówno przez internet jak i w sklepie można bowiem nabyć ubrania od takich producentów jak Glorya, KSW, Lonsdale, Nastaf, Outsidewear, Tapout, Diil czy Everlast. Część z nich zawiera symbole związane z Legią, część nie.

 

Co odróżnia 1916.com.pl od Oficjalnego Sklepu? Przede wszystkim wspomniane wzornictwo (nie raz nawiązujące do Powstania Warszawskiego czy też samego miasta), ale i wielkość sklepu. Ten przy Łazienkowskiej 6a zajmuje dużą mniejszą powierzchnię, choć nie oznacza to, że jego asortyment jest ubogi. Każdy kibic znajdzie tam coś dla siebie – od książek na temat kibiców, przez szaliki zupełnie inne niż te w sklepie naprzeciwko, podkładki pod tablice rejestracyjne z napisem „Polska" lub „Wielkie Księstwo Warszawskie", aż po bluzy dla mężczyzn, kobiet i dzieci.

 

Co ważne, większość ubrań wykonana jest w kolorystyce, która jest najpopularniejsza na Stadionie Wojska Polskiego, szczególnie na Żylecie – są to białe bluzy i koszulki z odpowiednimi nadrukami w barwach Legii Warszawa.

 

Sklep "Żyleta"

www.zyleta1973.pl - dzięki staraniom Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa powstał sklep kibicowski, na którego stronie właśnie się znajdujesz. Sklep podobnie jak oficjalny sklep klubu mieści się w jednym z pomieszczeń  stadionu od ul. Łazienkowskiej. Cały dochód ze sprzedaży kibicowskich gadżetów jest przeznaczony wyłącznie na cele kibicowskie.