Viktor Karolak

CLJ U-19: Wysoka wygrana z IV-ligowcem

28.07.2023 19:20

(akt. 28.07.2023 21:27)

Juniorzy starsi Legii wygrali w LTC aż 4:1 z IV-ligową Mszczonowianką Mszczonów w trzecim sparingu w letnim okresie przygotowawczym. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Oskar Melich, Jakub Grzejszczak, Przemysław Mizera i Mateusz Konopka.

Lepszy początek miał IV-ligowiec, który objął prowadzenie w 5. minucie, wykorzystując spore zamieszanie w lewym sektorze pola karnego. Viktor Karolak chciał wybić piłkę, lecz upadł na ziemię po kontakcie z rywalem, sędzia nie dopatrzył się faulu, doszło do wycofania na 11. metr, po którym przeciwnik strzelił gola.

Legia wyrównała w końcówce pierwszej połowy. Karolak zagrał przed pole karne do Oskara Melicha, ten pojawił się w "szesnastce" poprzez przyjęcie kierunkowe, a następnie skutecznie uderzył na dalszy słupek, skupiając się bardziej na precyzji niż sile.

W 56. minucie stołeczny zespół wyszedł na prowadzenie. Miejscowi popisali się odbiorem w wysokim pressingu, Przemysław Mizera otrzymał piłkę, zagrał na skrzydło do Jakuba Grzejszczaka, który wbiegł w pole karne, oddał strzał, futbolówka lekko otarła się o nogę rywala i wpadła do siatki.

Chwilę później Legia skonstruowała akcję w bocznym sektorze boiska i podwyższyła wynik. Stevin Kerge podał do Antoniego Majchrowskiego, ten nieczysto trafił w piłkę, do której dopadł Mizera i strzelił gola z 10. metra.

W końcówce "Wojskowi" znowu odskoczyli. Grzejszczak poprowadził piłkę wzdłuż linii końcowej, po czym wycofał na 5. metr, do Mateusza Konopki, który sfinalizował akcję i ustalił wynik sparingu. Ostatecznie Legia U-19 zwyciężyła w LTC aż 4:1 Mszczonowiankę.

Sparing: Legia Warszawa U-19 – Mszczonowianka Mszczonów 4:1 (1:1)
Melich (40. min.), Grzejszczak (52. min.), Mizera (60. min.), Konopka (84. min.) – (5. min.)

Żółta kartka: Misztal

Legia: Bobier (46' Nowak) – Jendryka, Boczoń, Rudnicki, Karolak – Misztal, Melich (60' Mozie), Konopka – Kerge (46' Grzejszczak), Mizera, Majchrowski (60' Kerge)