Mateusz Szczepaniak

CLJ U-19: Cztery gole w LTC, porażka z III-ligowcem

15.07.2023 13:00

(akt. 15.07.2023 16:44)

W poniedziałek, 10 lipca, juniorzy starsi Legii zaczęli przygotowania do sezonu 2023/2024, a 5 dni później (15.07) zagrali pierwszy sparing. Warszawiacy przegrali w LTC 1:3 z III-ligową Pilicą Białobrzegi. Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych" strzelił Przemysław Mizera, któremu asystował Maciej Saletra.

W meczu towarzyskim zagrali Mateusz Szczepaniak i Wiktor Puciłowski, którzy zaczęli przygotowania do sezonu z III-ligowymi rezerwami Legii. Zabrakło m.in. Karola Kosiorka, który wraca do zdrowia po urazie (podczas jednego z zimowych sparingów zerwał więzadła krzyżowe, pękła mu też łąkotka w kolanie).

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie padły cztery gole. Przyjezdni objęli prowadzenie w 71. minucie. Boczny obrońca Pilicy podłączył się do ofensywy, zbiegł do środka, prostopadle zagrał do snajpera, który sfinalizował akcję. Legia zdołała wyrównać. Maciej Saletra dostał piłkę w środku pola od Bartosza Mikołajczyka i chwilę ją prowadził w kierunku bramki III-ligowca. Gdy Przemysław Mizera (wrócił z półrocznego wypożyczenia z Zagłębia Sosnowiec) zrobił ruch za rywala, to Saletra zagrał prostopadle, między obrońców gości, do napastnika "Wojskowych", ten znalazł się w sytuacji sam na sam, oddał strzał z 13-14. metra, futbolówka odbiła się od golkipera i wpadła do siatki.

W 75. minucie III-ligowiec odzyskał prowadzenie, wykorzystując duże zamieszanie. Warszawiacy przegrali walkę w powietrzu, przeciwnik zagrał piłkę za siebie, upadł na plecy i chwilowo nie mógł złapać oddechu. Sędzia nie przerwał gry, "Wojskowi" stracili koncentrację, a zawodnik Pilicy wyszedł na czystą sytuację, którą zamienił na bramkę. Potem goście podwyższyli wynik po rzucie rożnym. Po przeciągniętym dośrodkowaniu na dalszy słupek, rywal skutecznie główkował i ustalił rezultat sparingu.

Ostatecznie Legia U-19 przegrała 1:3 w pierwszym sparingu w letnim okresie przygotowawczym. W przyszłą sobotę, 22 lipca, "Wojskowi" zmierzą się na wyjeździe z juniorami starszymi Jagiellonii Białystok.

Sparing: Legia Warszawa U-19 – Pilica Białobrzegi 1:3 (0:0)
Mizera (72. min.) – (71. min.), (75. min.), (77. min.)

Legia: Nowak (46’ Bobier) – Jendryka (60’ Grzejszczak), Dembek (60’ Melich), Boczoń (46’ Rudnicki), Grzejszczak (30’ Skrobała) – Misztal (46’ Saletra), Mozie (46’ Mikołajczyk), Żewłakow (46’ Konopka) – Szczepaniak (60’ Majchrowski), Rojkowski (46’ Mizera), Zbróg (46’ Puciłowski)