Bartosz Kapustka

Czerwona kartka Bartosza Kapustki

05.05.2024 17:40

(akt. 05.05.2024 23:58)

Bartosz Kapustka został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką w 6. minucie domowej rywalizacji z Radomiakiem Radom (31. kolejka Ekstraklasy), co z automatu oznacza 2-meczowe zawieszenie. Pomocnik Legii nie zagra zatem w spotkaniach z Lechem (12.05, godz. 17:30) i Wartą Poznań (19.05, godz. 15:00).

Do zdarzenia doszło w 3. minucie, w środku pola. Bartosz Kapustka walczył o piłkę z Christosem Donisem i wykonał wślizg, po którym przeciwnik przez pewien czas leżał na boisku (niecały kwadrans od rozpoczęcia meczu został zmieniony). Pierwotnie sędzia Jarosław Przybył puścił grę, ale potem podszedł do monitora i po analizie VAR zdecydował się ukarać "Kapiego" bezpośrednią czerwoną kartką.

Czy Kapustka jest brutalnym zawodnikiem i chciał zrobić komuś krzywdę? Nie. To złoty człowiek, wielki profesjonalista, piłkarz, który zostawia na boisku wszystko dla drużyny. Poszedł do piłki z maksymalnym zaangażowaniem, w trakcie jego interwencji gracz Radomiaka zrobił krok, który sprawił, że Bartek upadł mu na stopę. To spowodowało, spoglądając na wideo, dość mocne skręcenie kostki. Przy interpretacji obecnych przepisów, musimy akceptować decyzję – powiedział trener Legii, Goncalo Feio.