Mateusz Olczak radość

Futsal: Legia zagra z liderem

23.04.2022 11:00

(akt. 23.04.2022 00:44)

Futsaliści Legii zmierzą się na wyjeździe z liderem ligi, Piastem Gliwice, w 25. kolejce ekstraklasy. Mecz odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia (godz. 18:00).

Legia zajmuje 7. miejsce w ekstraklasie, ma na koncie 31 punktów (9 zwycięstw, 4 remisy, 11 porażek), traci 28 "oczek" do podium. W tamtym tygodniu wygrała u siebie 3:2 z Red Dragons Pniewy, mimo że od 9. minuty przegrywała już 0:2. Stołeczny zespół jest po 4 spotkaniach bez porażki (2 zwycięstwa, 2 remisy).

Piast jest liderem tabeli z dorobkiem 63 "oczek" (21 wygranych, 3 porażki) i 2 punktami przewagi nad drugim Rekordem Bielsko-Biała. Drużyna z Gliwic przystąpi do rywalizacji z Legią po… 9 ligowych zwycięstwach z rzędu.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w połowie listopada. Wówczas lepsi okazali się rywale, którzy wygrali w Warszawie 3:1. Jedynego gola w barwach "Wojskowych", który ustalił zresztą wynik rywalizacji, strzelił wtedy Michał Szymczak. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się wkrótce.

Mecz 25. kolejki ligowej pomiędzy Piastem a Legią odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia (godz. 18:00).