Gol i dwie asysty Filipa Mladenovicia w meczu z Rosją

18.11.2020 22:50

(akt. 19.11.2020 12:23)

Lewy obrońca Legii Warszawa, Filip Mladenović, wystąpił w reprezentacji Serbii, która zwyciężyła 5:0 z Rosją w Lidze Narodów. Piłkarz stołecznego klubu grał do 90. minuty i pokazał się z kapitalnej strony: strzelił gola oraz miał dwie asysty.

Serbowie wyszli na prowadzenie w 10. minucie po trafieniu Nemanji Radonjicia. Kilkanaście minut później było już 2:0. Gola strzelił Luka Jović, któremu asystował zawodnik Legii Warszawa, Filip Mladenović. Gracz "Wojskowych" znalazł się po lewej stronie pola karnego, miękko dośrodkował na 6. metr, a piłkarz Realu Madryt umieścił piłkę w siatce po uderzeniu z głowy. Co ciekawe, w poprzednim tygodniu (w meczu ze Szkocją) "Mladen" także miał asystę przy bramce Jovicia.

W końcówce pierwszej połowy reprezentacja Serbii podwyższyła prowadzenie za sprawą Dusana Vlahovicia, który pojawił się na murawie w 31. minucie (w miejsce Radonjicia). Tuż przed przerwą padł czwarty gol dla Serbów. Z trafienia ponownie cieszył się Jović. Kto mu asystował? Mladenović! Legionista dograł piłkę z lewej flanki na głowę Jovicia, który pokonał bramkarza Rosji.

Mladenović się rozkręcał, a w 64. minucie zdobył bramkę. Legionista otrzymał podanie w boczny sektor pola karnego, a następnie oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka. Ostatecznie Serbia wygrała 5:0. "Mladen" grał do 90. minuty - wówczas został zmieniony przez Lazara Randjelovicia

Przypomnijmy, że selekcjonerem reprezentacji Rosju jest Stanisław Czerczesow, były trener Legii.

Serbia – Rosja 5:0 (4:0)

Radonjić (10. min.), Jović (25. min., 45. min.), Vlahović (41. min.), Mladenović (64. min.)

Żółte kartki: A. Mitrović, Gudelj - Żyrkow, Zabołotnyj, Oblakow.

Serbia: Rajković – Milenković, S. Mitrović (90' Pavlović), Spajić – Radonjić (31’ Vlahović), Ristić, Gudejl (90' Zdjelar), Maksimović (46' Gacinović), Mladenović (90' Randjelović) - A.Mitrović, Jović

Rosja: Guilherme (46' Dżanajew) – Karawajew, Diwejew (46' Jewgenjew), Dżykija, Żyrkow – Kuziajew, Ozdojew, Jerochin – An. Miranczuk (46' Oblakow), Zabołotnyj, Al. Miranczuk (46' Mostowoj)

Sędziował: Anthony Taylor (Anglia)