30 sierpnia

Grano dzisiaj (30.08). Porażka w Trondheim

30.08.2023 07:00

(akt. 30.08.2023 01:24)

Trzydziestego sierpnia zawodnicy Legii rozegrali 10 meczów. Tego dnia przegrali na wyjeździe z Rosenborg BK w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy.

Ostatni raz Legia grała 30 sierpnia rok temu. Wówczas – po dogrywce, męczarniach w przeklętej Niecieczy – wygrała 3:2 z Bruk-Betem i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Bohaterem okazał się Carlitos, zdobywca dwóch bramek, a jednego gola, z rzutu karnego, strzelił Josue. Po zakończeniu drugiej połowy było 2:2, mimo że od 86. minuty "Wojskowi" przegrywali 1:2. Pierwszoligowiec kończył mecz w osłabieniu po drugiej żółtej kartce, a w konsekwencji czerwonej dla Bartłomieja Kukułowicza.

PORAŻKA W NORWEGII

Minęło 11 lat od rewanżu Legii z Rosenborg BK w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu przy Łazienkowskiej był remis 1:1. W drugim meczu padły trzy gole. Od 36. minuty, po płaskim uderzeniu Danijela Ljuboi, "Wojskowi" prowadzili z Norwegami. W drugiej połowie wyrównał Tore Reginiussen, a w końcówce Mikel Diskerud strzałem życia dał prowadzenie rywalom, którzy ostatecznie wygrali 2:1. Zespół z Łazienkowskiej nie awansował zatem do fazy grupowej Ligi Europy. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.

– Spotkanie nam się dobrze ułożyło, prowadziliśmy na boisku rywala, choć ten nie pozwalał nam na wiele. Niestety nie potrafiliśmy wykorzystać jednobramkowej przewagi. W drugiej połowie, zamiast kontrować i niepokoić przeciwnika, mieliśmy problemy z rozegraniem czterech podań. Szkoda, bo Rosenborg był do przejścia. Norwegowie udowodnili, że są bardziej doświadczonym zespołem – powiedział ówczesny trener "Wojskowych"Jan Urban.