kibice, oprawa, oprawy

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 2 marca – Porażka z Termalicą i przerwane spotkanie

02.03.2021 05:00

(akt. 01.03.2021 23:25)

Drugiego marca legioniści rozegrali pięć meczów. Tego dnia wygrali raz. Poza tym, jedno ze spotkań zostało przerwane.

Minęło pięć lat od wyjazdowej porażki Legii z Termalicą (0:3). Bramki dla gospodarzy tamtego spotkania zdobyli Wojciech Kędziora, Patrik Misak i Dawid Plizga. - Jeśli mamy możliwość strzelenia goli, to trzeba takie okazje wykorzystać. Potem po naszym błędzie rywale zdobyli bramkę, co dodało im sił. To był błąd, ale na pewno nie jest tak, że to ta sytuacja zaważyła na wyniku całego spotkania. Gratuluję graczom z Niecieczy. Przyznaję - to nie był nasz dzień, ale wyciągniemy wnioski. W drugiej połowie staraliśmy się wyrównać, ale nie wychodziło to nam - powiedział ówczesny trener Legii Warszawa, Stanisław Czerczesow. Zdjęcia można pooglądać TUTAJ.

Przerwany mecz

Dokładnie siedem lat temu, po bezbramkowej pierwszej połowie zakończono spotkanie pomiędzy Legią a Jagiellonią Białystok. W pierwszych 45 minutach doszło do zamieszania w okolicach sektora gości. W związku z tym Biuro Bezpieczeństwa Miasta postanowiło przerwać mecz. Kibice zgromadzeni na stadionie zostali poproszeni o natychmiastowe opuszczenie obiektu. Dodajmy, że tego dnia doszło do prezentacji nowego piłkarza Legii, Ondreja Dudy. Zdjęcia są dostępne TUTAJ. Trzy dni później Komisja Ligi podjęła decyzję o przyznaniu walkowera dla klubu z Białegostoku.