30 sierpnia

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 30 sierpnia – Mecz z Rosenborgiem

30.08.2021 07:30

(akt. 30.08.2021 02:28)

Trzydziestego sierpnia zawodnicy Legii rozegrali 9 meczów. Tego dnia przegrali na wyjeździe z Rosenborgiem w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.

Minęło dziewięć lat od rewanżu Legii z Rosenborgiem w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu przy Łazienkowskiej był remis 1:1. W drugim meczu padły trzy gole. Od 36. minuty po płaskim strzale Danijela Ljuboi, legioniści prowadzili z Norwegami. W drugiej połowie wyrównał Tore Reginiussen. Z kolei w końcówce spotkania Mikel Diskerud strzałem życia wyprowadził rywali na prowadzenie. I ostatecznie wygrali 2:1. Warszawiacy nie awansowali zatem do fazy grupowej Ligi Europy. Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Spotkanie nam się dobrze ułożyło, prowadziliśmy na boisku rywala choć ten nie pozwalał nam na wiele. Niestety nie potrafiliśmy wykorzystać tego prowadzenie, spożytkować jednobramkowej przewagi. W drugiej połowie zamiast kontrować i niepokoić rywala mieliśmy problemy z rozegraniem czterech podań. Szkoda, bo Rosenborg był do przejścia. Nie udało się ani dziś, ani w pierwszym meczu, w którym mieliśmy wypracować sobie przewagę. Norwegowie udowodnili, że są bardziej doświadczonym zespołem powiedział po meczu trener LegiiJan Urban.