Grupa B: Niemcy - Portugalia 1:0 (0:0)

Jan Szurek, Piotr Kamieniecki

09.06.2012 22:49

(akt. 11.12.2018 10:55)

Drugie dzisiejsze spotkanie w grupie B nazywanej grupą śmierci to pojedynek pomiędzy Niemcami, którzy pod czujnym okiem Macieja Skorży będącego w studiu TVP pokonali Portugalczyków 1:0. Jak na razie obie drużyny zaprezentowały najlepszą piłkę w trakcie trwających mistrzostw. Każda akcja cieszyła oko widza do tego stopnia, że niektórzy marzyli, by potyczka trwała dłużej niż 90 minut.

Oba zespoły rozpoczęły od zdecydowanych ataków co stanowiło dobrą zapowiedź dalszej rywalizacji we Lwowie.  W pierwszej połowie inicjatywa należała do naszych zachodnich sąsiadów, którzy jednak nie potrafili skierować piłki do siatki. Bliżsi szczęścia byli Portugalczycy. Po strzale Pepe tuż przed gwizdkiem sędziego, futbolówka trafiła w poprzeczkę, a następnie dokładnie w linię bramkową i wyszła w boisko.

Komentujący spotkanie w TVP Michał Zawadzki, któremu towarzyszył Marcin Żewłakow, stwierdził, że mecz jak na razie rozczarowuje. Gdyby jednak każda połowa, w której nie pada gol była taka jak pierwsza w tym spotkaniu, to nie byłoby na co narzekać podczas meczów bezbramkowych.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsze 45 minut. W 70. minucie meczu głośnym dopingiem zachęcili swoich piłkarzy kibice z Niemiec.  Po zaledwie trzech minutach przyniosło to rezultat, bramkę po pięknym uderzeniu głową zdobył Mario Gomez. Ostatnie minuty to zdecydowana przewaga Portugalczyków, którzy byli bardzo bliscy doprowadzenia do wyrównania i jeśli tak zagrają w kolejnych meczach to oni obok Niemców powinni awansować z grupy B.

Niemcy -  Portugalia 1:0 (0:0)

Bramka: Mario Gomez 72

Niemcy: 1. Manuel Neuer - 20. Jerome Boateng, 14. Holger Badstuber, 5. Mats Hummels, 16. Philipp Lahm - 13. Thomas Muller (90, 15. Lars Bender), 6. Sami Khedira, 7. Bastian Schweinsteiger, 8. Mesut Ozil (87, 18. Toni Kroos), 10. Lukas Podolski - 23. Mario Gomez (80, 11. Miroslav Klose).

Portugalia: 1. Rui Patricio - 21. Joao Pereira, 3. Pepe, 2. Bruno Alves, 5. Fabio Coentrao - 17. Nani, 16. Raul Meireles (80, 18. Silvestre Varela), 4. Miguel Veloso, 8. Joao Moutinho, 7. Cristiano Ronaldo - 23. Helder Postiga (70, 11. Nelson Oliveira).

żółte kartki: Badstuber, Boateng - Postiga, Coentrao.

sędziował: Stephane Lannoy (Francja).